Правила сортування: які відходи приймають для вторинної переробки
19.01.2018 13250 0 0
З 1 січня 2018 року в Україні вступила в силу норма Закону України «Про відходи», згідно з якою побутове сміття підлягає вторинній переробці. Таким чином, всі українці повинні навчитися сортувати побутові відходи на пластик, папір, скло, метал і органіку. Викидати сміття потрібно в різні контейнери, які повинні бути встановлені біля кожного будинку. Українці готові до сортування сміття, але стурбовані тим, що ніхто не поспішає встановлювати контейнери для роздільного збору побутових відходів. Чи буде колись в повній мірі реалізована ця норма закону - невідомо. Проте, EtCetera вирішив розповісти, як правильно сортувати побутові відходи.
СОРТУЄМО ПАПІР
Переробці підлягають: білий папір, картон, пакувальні коробки, пакети з паперу, флаєри, листівки, газети, журнали, зошити і альбоми для малювання.
Для переробки не підходять: вироби з переробленого паперу (наприклад, лотки для яєць), змішана упаковка (Tetra Pak, Pure Pak), магазинні чеки і транспортні квитки, папір з етикеткою поверхнею, також ламінована і господарська папір.
На переробку візьмуть сухі і чисті паперові відходи. Пакувальний папір не повинна містити залишків їжі.
СОРТУЄМО СКЛО
Переробці підлягають: банки, пляшки, а також бита тара і віконне скло.
Переробляється будуть: армоване скло, дзеркала, кришталь, кераміку, а також жаро- і ударостійке скло.
Тару для переробки необхідно підготувати. Пляшки і банки повинні бути вимиті і висушені. Також з них необхідно зняти всі етикетки.
СОРТУЄМО ПЛАСТИК
Переробці підлягають: пляшки (з маркуванням PET або PETTE), пляшки і флакони (з маркуванням HDPE, PEHD, PE), а також кришки, поліетилен (у вигляді плівки), поліпропілен (у вигляді плівки, флаконів або контейнерів), полістирол, упаковки Tetra Pak, Pure Pak.
На переробку не приймуть: непрозорі кольорові пляшки PET чорного, білого і жовтого кольорів, пластик без коду переробки, ПВХ, а також обгортки від цукерок, коктейльні трубочки і зубні щітки.
Пластик для подальшої переробки необхідно вимити, висушити і спресувати.
Про маркування пластика можна дізнатися ТУТ.
СОРТУЄМО МЕТАЛ
Переробці підлягають: бляшані банки від консервів, чаю, кави, цукерок, алюмінієві банки від напоїв і пива, бляшані кришки, фольга і аерозольні балончики.
Переробляється будуть: небезпечні відходи (батарейки, акумулятори), фольгу з залишками їжі.
Перед тим як відправити алюмінієві і бляшані банки в сміттєвий контейнер, їх необхідно вимити, висушити і по можливості зім'яти.
Джерело: https://etcetera.media/
Коментарі до матеріалу