Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Пора економити: п'ять способів скоротити витрати

Редакція

17.06.2016 203 0 0

Складнощі в економіці позначилися і на наших гаманцях. Ціни в магазинах ростуть, а заробітна плата - не поспішає.

Втім, українцям не вперше: кризи у нас кожні 5 - 7 років. І багато давно навчилися економити.

ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ

За даними соціологів, більше половини українців економлять на їжі. В першу чергу це стосується імпортних делікатесів і продуктів високої цінової категорії. При цьому склалося навіть кілька стратегій.

Наприклад, чоловіки старше 45 років оптимізують витрати на продукти, просто купуючи товари дешевих марок. А ось жіночий варіант економії зовсім інший. Прекрасна половина українців при походах в магазин керується чітким планом. Заздалегідь приготовлений список покупок, за словами соціологів, допомагає заощадити кругленьку суму. Цим методом користується кожна третя опитана.

При цьому малозабезпечені (найчастіше пенсіонери) вважають за краще закупитися про запас. Кожен шостий опитаний зізнався, що став купувати більше товарів з довгим терміном придатності - про запас. Особливо це актуально для маленьких міст і сільської місцевості.

Але це ще не все. Останнім часом маркетологи все частіше виділяють нову групу покупців. Це так звані мисливці за знижками. Оббігти пару магазинів і купити хліб за червоною ціною прагнуть багато. Для українців це щось нове: зазвичай наші люди мало вірять в акції, особливо на продукти харчування. Але, мабуть, тепер багатьом довелося міняти споживчі звички.

ВЕЛИКІ ПОКУПКИ

Під час кризи найлегше відмовитися від того, що купувалося в кредит або за великі гроші. Приміром, за даними експертів, в 2015 році продажі легкових машин впали на 60%. Це не дивно. Тільки за минулий рік ціна середнього автомобіля зросла на 20%. Але це середня температура по лікарні. Так що для нинішнього українця це привід задуматися: купити нову машину або все-таки підлатати стару? Ось і виробники не мають ілюзій і пророкують: цього року продажі автомобілів знову впадуть.

Крім машин, українці економлять і на житлі. Точніше, на його покупці. Ринок нерухомості зараз перебуває не в найкращому стані. Про плани на покупку нерухомості заявили не більше 1% українців.

Сильно за минулий рік впали продажі і великої побутової техніки. Попит за рік в середньому знизився на 20%. І якщо дрібну побутову техніку ми ще купуємо стабільно, то продажі телевізорів впали на 40%, а холодильників і пральних машин - на 30%. Це підтверджують і в Міжнародному центрі онлайн-торгівлі Allbiz. Так, кількість запитів в інтернеті на побутову техніку на початку 2016 року знизилося на 22,5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, на електроніку - на 43%.

ОДЯГ

Економлячи на продуктах, багато не накопичити. Та й відмовитися від нового одягу простіше, ніж від їжі. А тим часом ціни на непродовольчі товари за останні два роки зросли на дві третини. Причина зрозуміла - знецінення гривні. Це призвело до подорожчання всього імпорту.

Наприклад, в студентському середовищі набирає популярність новий модна течія. Молоді люди з невеликим достатком не соромляться купувати уцінений одяг. Навпаки, вони розглядають це як певний виклик суспільству, при цьому гуманний для гаманця. Плюс зросла кількість посилок з китайських інтернет-магазинів.

І, нарешті, криза - непоганий привід позбутися від шкідливих звичок. Принаймні так вважають 10% українців. Саме стільки з заощаджуючих громадян заявили, що скоротили в минулому році витрати на алкоголь і сигарети. А ось від чого не хочуть відмовлятися українці, так це від ліків. Як показало опитування, на ліках готові економити лише 0,4% українців.

ТУРИЗМ І ВІДПОЧИНОК

Одним з основних способів заощадити громадяни нашої країни вибрали відмову від зарубіжних поїздок. Тільки за минулий рік витрати українців на закордонні поїздки впали на 30%. І основні причини зрозумілі.

По-перше, розгулятися, як раніше, простому українцеві не дає курс гривні. На поїздку доводиться відкладати мало не весь рік, до шикарного готелю з середньою української зарплатою тепер за версту не добереш. Залишається рахувати кожну копієчку і ретельно вибирати, де відпочити.

Джерело: http://www.from-ua.com/news/380357-po...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали