Отримали дохід від депозиту? Сплачувати податок на прибуток не потрібно
18.04.2016 433 0 0
Підкажіть, чи оподатковується податком на прибуток дохід за відсотками, нарахованими установою банку за користування депозитом, відкритим навчальним закладом?
Якщо мова йде про навчальний заклад державної або комунальної власності, що фінансується з бюджету, то такі заклади мають можливість отримувати додатковий дохід у вигляді процентів банку за розміщення тимчасово вільних коштів, отриманих за надання платних послуг, на депозитних рахунках держбанків. Вимоги щодо розміщення коштів прописано у Порядку № 6571 (а їх чимало2).
Фактично, навчальні заклади спрямовують на депозит кошти, що надійшли від надання платних послуг. Кошти за відсотками, отриманими від розміщення таких коштів, — це окремий вид доходів спеціального фонду закладу (підгрупа 3 другої групи) (ст. 13 БКУ3).
Оскільки це дохід не зовсім звичний для бюджетних установ, тому, мабуть, й виникло запитання щодо його обкладення податком на прибуток.
ВАЖЛИВО! Бюджетні установи віднесено до неприбуткових організацій, які не є платниками податку на прибуток підприємств.
Так, п.п. 133.4.6 ст. 133 ПКУ4 визначено, що до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 ПКУ і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені бюджетні установи.
Відповідно до п.п. 133.4.2 ст. 133 ПКУ доходи (прибутки) неприбуткової організації повинні використовуватися виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. А як сказано у ст. 13 БКУ, надходження підгруп 1, 3 і 4 другої групи власних надходжень використовують на організацію основної діяльності бюджетних установ.
Отже, доходи спецфонду бюджетної установи (зокрема, відсотки за депозитом) не є об’єктами оподаткування податком на прибуток.
Однією з умов, яку потрібно передбачити в договорі з держбанком, є те, що навчальний заклад може розміщувати вільні кошти на депозитах лише у межах поточного бюджетного періоду, із поверненням не пізніше 20 грудня такого періоду:
- коштів депозиту — на спеціальний реєстраційний рахунок навчального закладу, відкритий в Казначействі, або поточний рахунок навчального закладу, відкритий у держбанку;
- відсотків — на відповідний спеціальний реєстраційний рахунок, відкритий для отримання доходів.
Отже, фактично отриманий навчальним закладом дохід у вигляді відсотків, перерахованих банківською установою, відображається у рядку 040 Звіту про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень (форма № 4-2д, № 4-2м). Окрім того, при складанні квартальної (річної) звітності слід подати головним розпорядникам інформацію про рух коштів на депозитних рахунках за формою Довідки про депозитні операції (додаток 26 до Порядку № 445).
Джерело: http://buhbudget.com.ua/ua/journal/bu...
Коментарі до матеріалу