Пенсійна реформа: основні положення
18.01.2017 394 0 0
Пенсійна реформа стане революційною для українців.
Серед основних запропонованих складових пенсійної реформи - зменшення страхового стажу. Раніше передбачалося, що на 1 січня 2021 року людина повинна мати не менше 20 років страхового стажу, а загального – 30 років. Зараз пропонується встановити на 1 січня 2018 року страховий стаж у 15 років. Отже, замість 8% громадян претендувати на пенсійне забезпечення зможуть 30%.
Цей термін дано, аби всі молодші почали платити внески, а старші почали впорядковувати свою страхово–пенсійну картину з ЄСВ.
Пенсіонери поділяються на чотири категорії. Перша – пенсії за віком. Цій категорії громадян за певних, зазначених вище умов, платитиме Пенсійний фонд.
Буде надана можливість купити собі ці 15 років страхового стажу. Скажімо, до такої категорії громадян відносуть тих, хто працює за кордоном. Ця сума складе близько 130 тисяч гривень: по 704 гривні за кожен місяць множиться на 15 років.
Таких може бути не багато: близько півтори тисячі чоловік.
Також планується законодавчо прописати, що той, хто претендує на пенсію, не може одночасно працювати на роботі. Тобто, або пенсія, або робота.
Другий вид пенсій – з інвалідності. Джерелом виплат цій категорії громадян буде не Пенсійний фонд, а Фонд соціального страхування. Він зараз на останній стадії формування і почне працювати вже з квітня цього року. Водночас готуються документи для передачі органів медико–соціальної експертизи під управління Міністерства соціальної політики. Разом з тим на проведенні ревізії, бо як зазначає, там є чимало зловживань і не всі офіційно визнані людьми зі інвалідністю насправді є такими. Особливо чимало є запитань до 3 групи інвалідності.
З Фонду соціального страхування фінансуватимуть і пенсії по втраті годувальника.
У четвертій категорії пенсій – за вислугою років – залишаються лише військовослужбовці. Вислуга залишається сталою – 25 років. Однак єдиний соціальний внесок із їхніх зарплат платитиметься у подвійному розмірі. За задумом авторів пенсійної реформи, до 60 років пенсію військовослужбовці отримуватимуть з державного бюджету. Після 60-ти – з Пенсійного фонду.
Також у планах передбачається скасування усіх надбавок.
Цей законопроект планується подати на розгляд Верховної Ради в березні цього року. Він має бути прийнятий у першому читанні, а набути чинності в липні поточного року.
Джерело: http://ckp.in.ua/news/15370
Коментарі до матеріалу