Пенсійна реформа: кому і наскільки підвищать виплати в найближчому майбутньому
В Україні розмір пенсії може зрости майже для 3 мільйонів громадян
На збільшення пенсій можуть розраховувати медпрацівники, колгоспники, а також ті, хто частину зарплати отримував в конверті.
У Міністерстві соцполітики розглядають два варіанти осучаснення пенсій.
Перший варіант - мінімальна пенсія має становити 40% мінімальної зарплати. Така норма прописана в законі. По суті, при індексації мінімалки індексується пенсія, збільшуються надходження до Пенсійного фонду.
Як другий варіант береться діюча формула визначення пенсії плюс в 2000-х – будь-які 5 років найбільшого заробітку. Потім ці коефіцієнти складають. Таким чином, загальний коефіцієнт буде більше, ніж той, який у людини є після 2000-го.
Крім того, в 2019 році повинні перерахувати всі пенсії за формулою 50% зростання інфляції і 50% зростання заробітної плати.
Примітно, що прийнята Верховною Радою пенсійна реформа не передбачає прямого підвищення пенсійного віку. Але деяким українцям все ж доведеться відкласти вихід на заслужений відпочинок, так як в країні вводяться вимоги до страхового стажу. Змінені норми будуть запроваджуватися поетапно.
Так, спочатку для виходу на пенсію в 60 років потрібно матиме 25 років стажу. При стажі 15-25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, менш 15 років – в 65 років. Однак нормативи мінімального страхового стажу будуть збільшуватися на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року.
Таким чином, з 2028 роки для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу. У Пенсійному фонді прогнозують, що до цього моменту такий стаж матимуть лише 45% українців, тобто інші 55% вийдуть на пенсії вже пізніше 60 років.
Люди, у яких немає страхового стажу, можуть претендувати на соцдопомогу по досягненні 63-річного віку. Розмір допомоги буде визначатися відповідно до рівня доходів сім’ї пенсіонера. При наявності мінімум 40 років стажу піти на пенсію вийде раніше 60 років.
Крім того, в парламенті вирішили залишити можливість для кожного українця докупити собі страховий стаж. При цьому один рік буде коштувати майже 17 тис. грн, а 5 років (максимальна кількість) – 84 480 грн.
https://politeka.net
Коментарі до матеріалу