Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Відповіді на актуальні запитання щодо правил заокруглення

02.07.2018

З якої дати діятимуть правила заокруглення?

Правила заокруглення вступлять в дію з 01 липня 2018 року.

Як саме заокруглюватиметься сума розрахунку до 0?

Заокруглення відбуватиметься за математичним правилом. Якщо сума розрахунку закінчується на 1, 2, 3, 4 копійки – вона заокруглюється до 0 у бік зменшення суми. Якщо сума розрахунку закінчується на 5, 6, 7, 8, 9 копійок – вона заокруглюється до 0 у бік збільшення суми.

Чи припинить Національний банк карбувати дрібні розмінні монети?

Так. Національний банк припинить карбування монет номіналами 1, 2, 5 копійок через втрату ними купівельної спроможності та монет номіналом 25 копійок, оскільки у разі відсутності монет номіналами 1, 2 та 5 копійок 25 копійок не будуть розмінюватися 10 копійками.

Чи зможуть українці й надалі використовувати монети дрібних номіналів для купівлі товарів та послуг?

Так. Монети номіналом 1, 2, 5, 25 копійок залишаються в обігу необмежений період часу.

Як довго можна обмінювати чи здавати копійки?

Монети номіналами 1, 2, 5, 25 копійок залишаються в обігу необмежений період часу. Їх не потрібно спеціально обмінювати, ними можна продовжувати розраховуватися.

Де можна обміняти копійки на монети більших номіналів або на банкноти ?

Усі накопичені монети можна обміняти на банкноти або на інші (більших номіналів) монети у відділеннях банків.

Чи заокруглюватиметься кожна ціна товару?

Правила заокруглення передбачають закруглення лише загальної суми розрахунків у чеку.

Чи будуть підприємства заокруглювати ціни, якщо у споживачів буде з собою точна сума?

У разі наявності монет відповідних номіналів у покупця, чи у продавця, споживачі зможуть використовувати їх у розрахунках.

Чи будуть підприємства заокруглювати ціни під час безготівкових розрахунків?

Ні. При безготівкових розрахунках заокруглення не здійснюється.

Чи зобов'язані фінансові установи приймати копійки?

Копійки залишаються дійсним платіжним засобом в Україні. Усі фінансові установи  зобов’язані приймати їх до розрахунків або для зарахування на рахунки.

Чи можуть підприємства давати дрібні копійки на здачу?

Так. Підприємства, у разі наявності у них відповідних монет, даватимуть їх на здачу.

Чи зобов'язані підприємства дотримуватися правил щодо заокруглення?

У разі відсутності монет відповідних номіналів у покупця та продавця підприємства мають заокруглювати остаточні суми (решту) за будь-якими готівковими платежами відповідно до правил заокруглення.

Чи потрібно заокруглювати суму, коли клієнт вимагає повернення платежу?

Якщо відшкодування виплачується готівкою, а монети не використовуються, підприємства заокруглюють остаточні суми відповідно до встановлених правил.

Чи зобов'язані підприємства відображати в чеках суми до заокруглення та після нього? Чи потрібно буде їмперепрограмовувати реєстратор розрахункових операцій?

Підприємства повинні зазначати в чеках загальні суми покупки до заокруглення та після нього, зокрема, використовуючи механізм надбавок/знижок. Переналаштування реєстраторів розрахункових операцій не потребуватиме значних додаткових витрат.

https://bank.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
15.07.2025
Судова процедура ліквідації банкрута
Розглянемо, що таке банкрутство, як боржник визнається банкрутом, як відкривається ліквідаційна процедура тощо. Визнання боржника банкрутом – це не лише правовий статус, а й старт складного процесу ліквідації. Ключову роль у цьому процесі відіграє ліквідатор, обраний з числа арбітражних керуюч...
15.07.2025
Роумінговий безвіз України з ЄС набуде чинності з 1 січня 2026 року
Уряд схвалив рішення Комітету асоціації Україна-ЄС про взаємне відкриття сектора роумінга. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 14 липня. Більше за темою: Наказ про використання мобільного зв’язку в господарській діяльності Уряд схвалив рішення Коміте...
15.07.2025
Мінагрополітики посилює захист вітчизняних виробників овочів
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення на підтримку українських овочівників. Більше за темою: Переробка овочів та фруктів на сільгосппідприємстві: організація бухобліку та калькулювання Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль повідомив, що Міжвідомча ко...
Кращі матеріали
Центр сповіщень