Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Скасування роумінгу в ЄС: що потрібно знати українцям

Редакція

26.06.2017 156 0 0

15 червня на території Європейського Союзу скасовується плата за роумінг.

Також всередині ЄС на законодавчому рівні закріпили рівний доступ до інтернету.

Тариф за роумінг буде узгоджуватися з операторами мобільного зв'язку. Але обіцяється, що плата буде низькою і прийнятною для всіх.

Якщо ви подорожуєте в країни Східного партнерства або з цих країн в ЄС, тарифи в роумінгу занадто високі. Плата за роумінг в ЄС скасовується, і тепер планується зробити це для шести країн.

Повна реалізація даної ініціативи буде можлива не раніше, ніж у 2020 році.

Уточнимо, що в Євросоюзі оператори мобільного зв'язку діють на основі рішень європейських інститутів. Але вони безсилі в країнах Східного партнерства. Тому для остаточного скасування роумінгу потрібно буде домовлятися про скасування з кожної з країн.

Нагадаємо, що в країни Східного партнерства входять Україна, Молдова, Азербайджан, Вірменія, Грузія і Білорусь.

Скасування роумінгу в Євросоюзі

Тепер же на території ЄС можна буде дзвонити, відправляти повідомлення і користуватися мобільним інтернетом за вітчизняними тарифами. Тобто ціна за європейський роумінг не повинна перевищувати вартості послуг домашнього оператора мобільного зв'язку.

Користувачі, які подорожують по всій Європі, зможуть перевіряти електронну пошту, використовувати карти, завантажувати фотографії в соціальні мережі, дзвонити і відправляти текстові повідомлення без додаткових витрат.

Так що закон про скасування роумінгу буде діяти на території всіх країн Євросоюзу. Також дана скасування торкнеться Ісландії, Ліхтенштейну і Норвегії, які не перебувають в ЄС.

Процес обговорення скасування роумінгу для України вже почнеться цієї осені.

Однак експерти стверджують, що українцям не варто розраховувати на значне зниження тарифів на роумінг.

Пакет послуг у нас може коштувати 3-4 євро в місяць, а в ЄС - 30-40 євро. Нам неохоче знижують плату за трафік, тому що його обсяг з ЄС невеликий. Але з введенням безвіза він буде рости, і нашим операторам буде легше торгуватися. Це може статися через два-три роки.

Джерело: https://politeka.net/448166-otmena-ro...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали