Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Особливості роботи СЕА реалізації пального

12.03.2016

Реєстрація, відкриття рахунків, заявка на поповнення

За інформацією Державної казначейської служби, розміщеної на урядовому порталі,  1 березня 2016 року 1863-м платникам акцизного податку з реалізації пального, внесеним напередодні до Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального, відкрито окремі рахунки в системі електронного адміністрування  реалізації пального (СЕА РП).

ДФСУ інформує, що повідомлення за формою J/F1490802 про відкриття окремих рахунків буде надіслано таким платникам акцизного податку з реалізації пального протягом операційного дня після отримання інформації від Державної казначейської служби України.

Нагадаємо, що вказані рахунки призначені для перерахування на них платником акцизного податку з власного поточного рахунку коштів у сумі акцизного податку, на яку платник  може подати заявку на поповнення/коригування обсягу залишків пального, у межах яких він має право здійснювати реалізацію такого пального за умови реєстрації акцизних накладних та/або розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі акцизних накладних (ЄРАН).

До речі, нещодавно на офіційному порталі ДФСУ було розміщено повідомлення про відкриття рахунків для зарахування надходжень акцизного податку з реалізації пального за кодами бюджетної класифікації КБК 14021900, КБК 14031900 «Пальне».

Звертаємо увагу платників, що заявка  як на поповнення, так і на коригування обсягу залишку пального оформляється документом за формою   J/F0209701, у якій проставляється відповідна відмітка – «Основна» або «Коригуюча»  (детально про заявку можна прочитати у п. 35 Порядку електронного адміністрування реалізації пального.

Важливо правильно вказати у заявці курс НБУ на 1 число кварталу, у якому здійснюється реалізація пального, оскільки у разі помилки заявку буде відхилено.

Акт інвентаризації пального

Нагадуємо реалізаторам пального, що згідно із  п. 9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу , не пізніше 20 березня 2016 року необхідно надіслати до ДФСУ акт інвентаризації пального у електронному вигляді. Акт складається одноразово станом на 00.00 годин 1 березня 2016 року, у ньому відображаються залишки пального на кожному з об’єктів у розрізі кодів УКТ ЗЕД та обсяги пального за кожним із УКТ ЗЕД в цілому по підприємству. Прослідкуйте, щоб обсяги пального, внесені до таблиці 1 акту інвентаризації, відповідали даним таблиці 2.

Радимо відповідально поставитись до проведення інвентаризації та оформлення акту, оскільки обсяги пального, зазначені в акті інвентаризації, будуть одноразово враховані у формулі, визначеній п.232.3 ПКУ, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та розрахунки коригування у СЕА РП.

Акцизні накладні та розрахунки коригування

У березні 2016 року вихідні акцизні накладні/розрахунки коригування реєструватимуться без обмеження реєстраційним лімітом. Обмеження реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування лімітом обсягів, розрахованим за формулою, почне діяти з 1 квітня 2016 року.

Реєстрація акцизних накладних,  розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Згідно Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, для реєстрації в Реєстрі акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи у порядку, визначеному законодавством.

Акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються до ЕРАН протягом операційного дня. Важливим моментом є те, що операційний день для реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі триває щодня з 8 до 19 години.

Джерело: http://www.me-doc.com.ua/index.php?id...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали