Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Осінні тенденції ринку нерухомості

Редакція

15.11.2016 123 0 0

Зараз на ринку житла пропозиція перевищує попит. Перевага становить вже близько 20%. У зв'язку з цим зростання цін зупинилося. Покупці такої тенденції радіють. Але існує можливість, що забудовники почнуть економити на якості будівництва.

Первинний або вторинний ринок

На ринку нерухомості сьогодні виживають тільки сильні гравці. Собівартість будівництва зростає на 15-20% в рік. Будівельні компанії, які не володіють достатнім фінансовим резервом, працюють виключно за кошти інвесторів. Сподіватися на те, що ціни будуть знижуватися, не варто. Щоб продавати новобудови дешевше, потрібно знизити собівартість. Звичайно, це впливає на якість нового житла.

Крім того, експерти відзначають, що в новобудові, введеної в експлуатацію, перші півроку, а то і рік жити не варто. Ремонти, перебої з електрикою, водою, шум, пил, рух.

На користь вторинного житла грають відсутність ризиків, що забудовник не затягне будівництво. Однак і ціни на вторинне житло будуть трохи вище.

Головним трендом початку осені на ринку нерухомості став бум серед покупців на так звані smart-квартири. Колись популярні гостинки перекочували в планування нових РК в новому форматі. Тут немає зайвих метрів і все продумано до дрібниць.

Проте популярність smart-квартир виявилася недовгою. Приміром, у столиці тільки 2% РК, які пропонують мініатюрне житло до 26 кв. м. Безсумнівно, сьогодні меншим попитом користуються п'ятикімнатні хороми, але навіть спрощена квадратура найчастіше в два рази перевищує такі «крихітки» до 20 кв. м.

Цей варіант має місце бути, проте масово будувати таке житло забудовники не стануть. Інтерес до мініатюрного житла вже зараз виявився куди нижче очікуваного.

Ціни

Весь рік на ринку спостерігалося поступове зниження цін на квадратний метр у новобудовах Києва та області. У жовтні простежується той же сценарій. Середня ціна квадратного метра столиці знизилася на 500 грн – до 22 тис.. При цьому мінімальна вартість квадратного метра також просіла – з 14 900 до 14 700 грн

Традиційно найдорожчим районом столиці визнаний Печерськ – середня вартість квадратного метра тут склала 45 000 грн. А найнижча середня ціна спостерігалася в новобудовах Деснянського району столиці – 14 500 грн. за кв. м.

В передмісті у жовтні 2016 р. середня вартість квадратного метра в новобудовах залишилася на рівні 11 500 грн. за квадратний метр. Так, у віддалених до 5 км від Києва новобудовах вартість квадратного метра в жовтні 2016 р. становила, в середньому, 13 000 грн. Якщо проїхати 5-10 км від столиці РК квадратний метр коштував в середньому 11 300 грн, а в новобудовах, розташованих на відстані 10-20 км від Києва квадратний метр коштував 10 700 грн.

Найвища середня вартість квадратного метра в жовтні 2016 р. знову зафіксована в с. Петропавлівська Борщагівка – 14 700 грн. Мінімальна середня вартість квадратного метра в споруджуваних РК була у Ворзелі – 8 700 грн.

Що стосується комерційної нерухомості, то ринок переповнений пропозиціями. Крім того, сьогодні величезна кількість вакантних пропозицій в бізнес-центрах. Орендна ставка там падає, а пропозиція таких площ збільшується.

Джерело: http://hyser.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали