Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи потрібен безперервний стаж для нарахування пенсій

Редакція

21.11.2017 12186 0 0

Нова пенсіоннная реформа в Україні зачепила всі прошарки населення, особливо, людей, які йдуть на пенсію з найближчими роками. Всі правила, за якими багато десятиліть нараховувалися пенсії, виявилися «за бортом». Натомість, з'явилися інші, які досить жорстко лімітують отримання або нарахування пенсій мільйонам українців.

Чи враховується безперервність стажу при розрахунку пенсії?

На даний момент безперервність стажу роботи при призначенні пенсії не дає ніяких пільг. Зараз тривалість безперервної роботи має значення хіба що для медичних і соціальних працівників, так як за безперервність стажу їм передбачені надбавки до зарплати. Крім того, деякі підприємства для утримання цінних кадрів за свій рахунок проводять виплати різних премій: кращий працівник, винагорода за вислугу років, додаткова відпустка тощо.

Як розраховується пенсійний стаж при нарахуванні пенсії?

Пенсійний стаж в Україні обчислюється в місяцях. При цьому, неповний місяць роботи може бути зарахований до страхового стажу в повному обсязі, якщо сума сплачених за цей місяць внесків до Пенсійного фонду не менше мінімального страхового внеску. Якщо з яких-небудь причин страховий внесок був сплачений в меншому розмірі, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення відповідної доплати (проводиться співробітниками ПФ за зверненням працівника). Без здійснення доплати, страховий стаж визначається пропорційно сплаченим внескам (за встановленою законодавством формулою).

Який розмір страхового внеску у 2017 році для фізичної особи?

З січня 2011 року в Україні діє Єдиний соцвнесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (Єдиний соціальний внесок), який замінив собою чотири раніше існуючих обов'язкових державних соціальних збору: пенсійний, соцстрах (лікарняні), «безробіття» та «нещасний випадок на виробництві».

З 01.01.2016 року для всіх категорій платників встановлена ​​єдина ставка ЄСВ - 22%. Таким чином, з 1 січня 2017 року всі підприємці, як на загальній системі, так і на єдиному податку, сплачують внесок у розмірі 704 гривень на місяць. Для ФОП 1-ої групи єдиного податку, на відміну від інших категорій платників, мінімальний ЄСВ становить 352 грн.

Джерело: http://profidom.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали