Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Новий механізм кредитування агровиробництва впроваджують в Україні

Редакція

08.12.2017 110 0 0

Проект «Аграрні розписки в Україні», який впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією, готується до поширення на всі області України.

Перше випробування цього новітнього інструменту фінансування відбулося в межах пілотного проекту на Полтавщині у 2015 році. Сьогодні аграрні розписки вже активно використовуються в межах пілотних проектів ще в 7 областях – Черкаській, Вінницькій, Харківській, Хмельницькій, Тернопільській, Миколаївській та Сумській. Після введення в дію Реєстру аграрних розписок за межами пілотних проектів планується їх поширення на територію всієї України. Очікується, що до початку весняного сезону 2018 року аграрні розписки працюватимуть у кожній області. Наразі представники проекту проводять серію навчальних тренінгів для нотаріусів у всіх областях, взимку плануються відповідні навчання для фермерів та кредиторів.

Запровадження аграрних розписок в Україні має на меті покращити та спростити доступ до фінансування малих і середніх сільгоспвиробників. Олексій Омеляненко, керівник проекту «Аграрні розписки в Україні», зазначає, що попит на аграрні розписки в Україні зростає. Відповідно, подальше розширення на всю територію України дасть можливість агровиробникам у кожній області отримати кредитування за аграрними розписками.

До кредитування за аграрними розписками долучаються нові кредитори. Переважно ними користуються виробники зернових та олійних культур, але фермери, які займаються овочівництвом і садівництвом, все більше звертають увагу на цей інструмент фінансування.

Згідно з офіційною статистикою, на сьогоднішній день в Україні оформлено 160 аграрних розписок, з них – 65 товарних та 95 фінансових. Об’єм залученого фінансування перевищив мільярд гривень. Успішно виконано та закрито 73. Наразі відсутні повідомлення щодо невиконання зобов’язань позичальником з відкриттям процедури примусового виконання за аграрними розписками.

Джерело: http://pik.cn.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали