Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Новий «депозитний» закон: ухвала під тиском народу

28.11.2016

Нещодавно Президент України Петро Порошенко під натиском вкладників збанкрутілого банку «Михайлівський» (які домагалися повернення своїх депозитів), виявив право власної законодавчої ініціативи та скерував до Верховної Ради законопроект про відшкодування заподіяної шкоди, яку було завдано зловживаннями у сфері банківських та фінансових послуг. Народні обранці ухвалили проект закону, а президент його підписав.

Що дасть новий закон вкладникам та всій фінансово-банківській системі? Які його прогалини та сильні сторони?

Недоліки та переваги: є і те, й інше.

Основним недоліком цього документу є те, що він прописаний під конкретну ситуацію:

По суті, він означає або нерозуміння чинного закону № 2121-III, або чинного законодавства загалом.

По-перше, він має так звану зворотну дію. Тобто його норми застосовуватимуться до договорів, які було укладено до ухвалення документу.

Тут можна поставити цілком слушним запитанням: чому за помилки минулого певних структур мають розраховуватися саме платники податків, тобто всі ми з вами. Адже гроші на виплати потерпілим вкладникам будуть «позичатися» саме з державної скарбниці, основне джерело надходжень яких є податки.

По-друге, норма, згідно з якою ФГВФО розглядатиме кожен договір вкладу окремо і ухвалювати за ним індивідуальне рішення. Фахівці впевнені, що така постановка питання робить «крок» до корупційних проявів.

Із позитиву можна виділити наступне — деякі шахрайські схеми просто стають неможливими в майбутньому, збільшується відповідальність працівників банку при його банкрутстві, також покращується інформування вкладників при оформленні різних депозитів.

Грошей вистачить?!

Чи вистачить грошей у ФГВФО, принаймні на те, аби розрахуватися з вкладниками «Михайлівського»?

Зобов’язання за такими вкладами складають близько 1,5 мільярда гривень. Наразі у ФГВФО є ресурсів на 6,6 мільярдів гривень. Таким чином, інституція буде в змозі виплатити кошти.

Навіть не це питання є найголовнішим. Банківська спільнота чекає на прояв політичної волі різних гілок влади, приміром, на розробку й ухвалення закону про захист прав кредиторів, що вже декілька років не може також «дійти» до зали Верховної Ради.

До речі, в цьому законі також повинно бути виписано і права кредитоотримувачів та вкладників. Чому не ухвалюється цей важливий закон, зрозуміти просто: навіть серед депутатів парламенту є чимало осіб-кредитоотримувачів, які свого часу набралися великих позикових сум і все ніяк не повернуть їх назад.

Також необхідно покращити систему банківського нагляду. Звісно, Нацбанк зробив у цьому напрямку чимало, проте, як видно, роботи й досі багато.

Джерело: http://ckp.in.ua/analytics/14131

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
22.07.2025
Топ-10 вакансій від Центру зайнятості у 2025 році
У 2025 році Державна служба зайнятості пропонувала 231 тис. вакансій із зарплатами до 230 тисяч гривень на місяць.  Більше за темою: Повідомлення про вакансії за формою № 3-ПН: заповнюємо правильно Шукачі роботи могли обрати вакансію за 3303 професіями.  Ми відібрали найбільш популярні п...
22.07.2025
Рада бізнес-омбудсмена підтримує захист бізнесу від зловживань у кримінальному процесі
Законопроєкт, зареєстрований у січні 2025 року, передбачає важливі зміни до Кримінального процесуального кодексу, які мають зменшити простір для зловживань з боку правоохоронних органів – зокрема, щодо арешту та повернення майна, зловживання процесуальними правами, прав потерпілих та ефективно...
22.07.2025
Інтегровано системи обліку медичного канабісу та ЕСОЗ
В Україні відбулася інтеграція системи обліку медичного канабісу та ЕСОЗ для прозорого та контрольованого обігу препаратів медичного канабісу. Більше за темою: Медичні відходи: новий порядок управління Нещодавно відбулася технічна інтеграція електронної системи обліку обігу медичного канабісу (ЕСОР...
Кращі матеріали
Центр сповіщень