Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нові правила маркування продуктів: що змінить закон

12.02.2019 1215 0 0

Харчові продукти, що продаються в Україні, будуть маркувати відповідно до європейських вимог, згідно з законом «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів».

Закон набрав чинності відразу після опублікування, але реальні зміни на етикетках з'являться тільки через півроку, після закінчення перехідного періоду, тобто не раніше, ніж в серпні нинішнього року. 

Що змінилося

Сенс нововведень в тому, що прочитавши інформацію на етикетці або упаковці, покупець повинен зрозуміти, які є в продукті харчові добавки (так звані «єшки»), допоміжні речовини (розпушувачі, загусники, барвники), рослинні жири (пальмовий), особливо якщо від них може бути алергія. Відомості про аллергени (наприклад, глютен, лактоза) тепер будуть виділяти іншим кольором. Навіть в меню закладів громадського харчування теж треба буде вказувати алергени в стравах. Обов'язкові та відомості про те, чи піддавався продукт розморожуванню і чи можна його заморожувати повторно, і навіть їстівна чи оболонка ковбаси.

Для швидкопсувних продуктів (молочка, свіже м'ясо і риба і т. д.) залишать маркування «використовувати до», для інших товарів вводиться термін «мінімальний термін придатності». Він означає дату, після якої продукт можна вживати, хоча можливі зміни деяких його властивостей (наприклад, хліб став черствим). Щоб покупець міг це все легко прочитати, збільшено мінімальний розмір шрифту, а сам текст не повинен змішуватися з фоном (наприклад, неприпустимі чорні букви на темно-синьому тлі). Вся зазначена інформація повинна розкриватися і при продажу товарів онлайн.

Винятки та санкції

На свіжих фруктах і овочах, алкоголі, хлібі і солодощах, солі, цукрі і оцті вказувати термін придатності необов'язково. Якщо продукт зберігається до трьох місяців, то вказувати будуть день і місяць випуску, 3-18 місяців - місяць і рік, а більше 18 місяців, наприклад, рибні та м'ясні консерви - тільки рік виробництва. На продуктах, розфасовуваних у магазині або продаються на вагу (крупи, борошно), термін придатності вказується добровільно. За порушення всіх цих вимог є штрафи. Для юросіб - 62 565 грн, для фізосіб - 41 730 грн. За відсутність даних про аллергени сума штрафу подвоюється. Товари, випущені до вступу закону в силу, можуть продаватися зі старою маркуванням, поки не закінчиться термін їх придатності.

http://kurs.com.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали