Нові правила кредитування: що зміниться для простих українців
06.06.2017 201 0 0
Банки йдуть на різні хитрощі, щоб приховати реальні умови видачі кредитів. Новий закон про кредитування має намір позбавити їх простору для маневрів.
Незважаючи на те, що середня ставка по кредиту в Україні знаходиться на рівні 22-38%, в дійсності громадянам інколи доводиться платити набагато більше. Так відбувається через те, що крім тіла кредиту і відсотків, фінансова установа вимагає оплати послуги, комісії і штрафи, про які мова не йшла в рекламі або під час підписання кредитного договору.
З 20 червня вступає в силу закон №2455 «Про споживче кредитування», який покликаний змінити правила роботи ринку кредитування. Зокрема, він зобов'язує банки вказувати в рекламі реальну ставку за кредитами, тобто з урахуванням усіх додаткових платежів і комісій.
У розрахунок ефективної ставки будуть включатися всі відсотки по кредиту і платежі за інші послуги кредитодавця, пов'язані з кредитом. Ця вимога буде застосовуватися лише в тому випадку, якщо рекламні матеріали містять будь-які дані (цифри) про витрати споживача.
Крім того, ускладниться процедура відбору позичальників - отримати кредит за паспортом буде дуже важко. Закон зобов'язує фінустанови перевіряти документи про платоспроможність позичальників, наприклад, довідку про доходи.
Також зміниться черговість погашення кредиту. Якщо раніше боржники спочатку виплачували штраф і відсотки, через що тіло кредиту не зменшувалась, то новий закон передбачає, що спочатку буде оплачуватися сума простроченого боргу, потім тіло кредиту і лише потім штрафи.
У Верховній Раді розраховують, що це надасть позичальникам можливість позбутися від «нескінченного лічильника».
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу