Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Нові правила індексації: підвищать пенсії і прив'яжуть до зарплати

22.05.2018


Мінімальну зарплату в Україні в цьому році повинні підвищити до 4 тис. грн. Перерахувати мінімалку планували за підсумками першого кварталу, проте, як заявили в Мінфіні, бюджет недовиконали, тому підвищення вирішили відкласти.

Якщо в цьому році зарплата, як заявляли раніше, доросте до 4200 грн, пропорційно збільшиться мінімальна пенсія приблизно для 3 млн українців. Крім того, в наступному році в Україні введуть нові правила індексації.

Пенсії в Україні будуть рости швидше, але з наступного року

Ціни зросли на 5%, значить і пенсії повинні підвищити як мінімум на 5% - такі правила діяли в Україні до прийняття пенсійної реформи-2017. Виплати повинні були рости як мінімум на рівень інфляції. Причому додавали всім приблизно одну і ту ж суму, тому з кожним роком розрив між маленькими і великими пенсіями скорочувався.

Уже в наступному році в Україні правила індексації кардинально змінять. Замість однакових добавок всім пенсіонерам виплати будуть перераховувати по формулі. Після реформи розмір пенсії більшості українців вважають за однією формулою.

Показник середньої зарплати по країні (Сз) застаріває з кожним роком. Якщо ще кілька років тому середня зарплата коливалася в межах 5 тис. Грн, то зараз - вже понад 8 тис. Відповідно, пенсія, яку розраховували за «старим» показнику, буде нижче. Щоб уникнути такого «старіння», уряд прописав у законі підвищення пенсій через перерахунок середньої зарплати в формулі.

Законом «Про підвищення пенсій» передбачено для забезпечення індексації пенсії щорічно проводити перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Так, середню зарплату будуть збільшувати на 50% від зростання інфляції за минулий рік і на 50% від середньорічного зростання зарплат за три минулі роки. Для прикладу розрахуємо, як могли б підвищити пенсії в 2018-м за новими правилами. Згідно з даними Пенсійного фонду, середня зарплата за 2015 року, 2016 і 2017 року становила 3661,4, 4482,35 і 6273,4 грн відповідно. В середньому за три роки зарплата виросла на 24,3%. Інфляція за минулий рік склала 13,7%. Відповідно, пенсії повинні були перерахувати з урахуванням підвищення зарплати на 19%.

Припустимо, що українець із середньою зарплатою і 35 роками стажу після торішнього осучаснення отримує пенсію розміром в 1317,5 грн. Показник середньої зарплати в формулі в цьому році могли б підвищити на 19% - з 3674,4 до 4672,5 грн. В результаті пенсія зросла б до 1530,8 грн. Наступного року пенсії зростуть в результаті перерахунку приблизно на 10-15%. У 2019 все буде залежати від рівня зростання зарплати і інфляції, але очікуємо, що це буде 10-15% підвищення.

Мінімальну пенсію можуть підвищити на 200 грн вже в цьому році

У минулому році прийняли рішення про підвищення зарплати до 3,2 тис. Гривень - вдвічі, потім - 3,7 тис. Президент поставив завдання вийти на 4 тис. До кінця року. І це не межа. Йдеться про підвищення мінімальної зарплати до 4200 грн.

У чинному законі сказано, що українці, які виконали вимогу щодо стажу (відпрацювали 35 років). Повинні отримувати пенсію в розмірі не менше 40% від мінімалки. Так, якщо при діючій зарплаті це 1489,2 грн, то після підвищення мінімалки до 4200 грн пенсії можуть збільшитися до 1680 грн. Тобто майже на 200 грн.

Таке підвищення може торкнутися 3 млн українців. Як пояснили в департаменті пенсійного забезпечення Мінсоцполітики, «рівні умови для всіх» повинні залишити, тому українці з низькими зарплатами і великим стажем повинні отримувати пенсії, пораховані за загальною формулою. Зараз розглядають можливість підвищувати мінімальні пенсії через зростання мінімальної зарплати. І якщо мінімалка збільшиться до 4200, пропорційно «розбагатіють» і українські пенсіонери.

https://www.obozrevatel.com

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
13.05.2025
Платіжне шахрайство з картками: огляд НБУ
У 2024 році спостерігалося зменшення кількості незаконних дій та шахрайських операцій з використанням платіжних карток, за якими були понесені збитки. Цей показник порівняно з 2023 роком знизився на 2 тис. операцій (або на 1 %) – до 270 тис. операцій. Більше за темою: Зарплатну картку працівн...
13.05.2025
Топ-10 найбільших роботодавців в Україні: як роботодавці відновлюють штат
Хто на сьогодні займає перші місця серед роботодавців з відновлення кадрів? Більше за темою: Наказ про внесення змін до штатного розпису фермерського господарства Звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності або штату працівників Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанс...
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
Кращі матеріали