Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

НКЦПФР рекомендує громадянам бути більш обачними при інвестуванні в іноземні цінні папери

11.08.2017

Відповідно до постанови правління Національного банку України № 54 від 15 червня 2017 року з липня поточного року для громадян України була спрощена процедура отримання електронних індивідуальних ліцензій та інвестування коштів в іноземні активи, у тому числі цінні папери.

Можливість купівлі цінних паперів всесвітньо відомих компаній розширює лінійку інструментів для внутрішніх інвесторів та відкриває нові можливості для зберігання і накопичення капіталу.

Громадяни України можуть інвестувати в іноземні цінні папери за допомогою іноземного брокера, який має акредитацію на відповідній іноземній фондовій біржі.

Для додаткових консультацій або здійснення невеликих за розміром інвестицій (менших, ніж може вимагати іноземний брокер), громадяни України можуть звертатися до ліцензованих учасників українського ринку, які виступатимуть в якості суб-брокера і матимуть договір з іноземним брокером.

У разі здійснення інвестицій в іноземні цінні папери українці повинні бути більш обачними і ретельніше оцінювати свої ризики.

Для того, щоб убезпечити такі інвестиції Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) рекомендує звертатись до брокерів, які є ліцензованими в країнах Європейського Союзу або в країнах з аналогічним до європейського режимом регулювання. До таких країн відносяться Сполучені Штати Америки, Канада, Австралія, Сінгапур, Гонг Конг, Бразилія, Японія та ін. Запроваджені на цих ринках стандарти регулювання та нагляду суттєво знижують ризики шахрайства з активами інвесторів, але не усувають їх повністю.

Україна повинна прагнути також наблизити своє законодавче поле до загальноприйнятих у світі стандартів у питаннях регулювання ринку капіталу та нагляду за його учасниками.

Наразі, у випадку порушення прав українських інвесторів у процесі купівлі іноземних цінних паперів, скоєнні шахрайства з їх активами (коштами або цінними паперами), НКЦПФР та інші регулятори фінансового ринку не мають можливості співпрацювати з органами нагляду інших країн з метою притягнення винуватих до відповідальності і ефективної протидії зловживанням.

Важливо зауважити, що Комісія співпрацює з цих питань із Національним банком для спрощення операцій переказу коштів за е-ліцензію у випадку використання послуг українських ліцензованих учасників у таких операціях.

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
16.07.2025
Бізнес і представники Уряду підписали Хартію стійкості людського капіталу
Підписано Хартію стійкості людського капіталу (HCR) – це флагманська ініціатива, покликана об’єднати бізнес, уряд, громадянське суспільство та міжнародних партнерів навколо відновлення й підтримки людського капіталу в Україні. Під час Ukraine Recovery Conference 2025 у Римі Мінекономіки ...
15.07.2025
Судова процедура ліквідації банкрута
Розглянемо, що таке банкрутство, як боржник визнається банкрутом, як відкривається ліквідаційна процедура тощо. Визнання боржника банкрутом – це не лише правовий статус, а й старт складного процесу ліквідації. Ключову роль у цьому процесі відіграє ліквідатор, обраний з числа арбітражних керуюч...
15.07.2025
Роумінговий безвіз України з ЄС набуде чинності з 1 січня 2026 року
Уряд схвалив рішення Комітету асоціації Україна-ЄС про взаємне відкриття сектора роумінга. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 14 липня. Більше за темою: Наказ про використання мобільного зв’язку в господарській діяльності Уряд схвалив рішення Коміте...
Кращі матеріали