Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Наукові парки – нові можливості для бізнесу

21.05.2025

Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством цифрової трансформації розробляють новий правовий режим Science City, який має на меті трансформувати наукові парки в сучасні інноваційні центри. Це частина Стратегії цифрового розвитку інновацій WINWIN 2030, що об’єднує науку, освіту та бізнес.

Законопроєкт перебуває на етапі погодження, однак уже сьогодні проводять активну роботу як з науковою, так і з бізнес-спільнотами. Наразі активно розробляють програму з підготовки менеджерів наукових парків для акселерації розвитку пілотних проєктів у межах майбутнього режиму.

Що передбачає режим Science City?

Science City – це комплексна реформа інституту наукових парків, яка створить зручні та взаємовигідні умови для співпраці між науковими установами, університетами, бізнесом і державою. Ініціативу спрямовано на подолання бар’єрів, що гальмують інноваційну діяльність, як-от: податкове навантаження, складні процедури закупівель та бюрократизовані операційні процеси.

Передбачено запровадження податкових пільг, створення умов для реалізації митних преференцій під час імпорту виробничого та науково-дослідного обладнання, надання переваг в оренді державного й комунального майна, а також можливість для наукових парків інтегруватися у правовий режим Дія.City на гнучких умовах. Крім того, передбачено проведення всіх закупівель без аукціонів і повну цифровізацію операційних процесів взаємодії з МОН.

Усі ці кроки сприятимуть прискореному розвитку сфери трансферу технологій в Україні.

Як це працює?

1. Знайти заклад вищої освіти чи наукову установу, з якою ви маєте спільні цілі й готові до співпраці.

2. Створити науковий парк або стати партнером уже наявного.

3. Подати заявку до МОН для занесення до реєстру наукових парків та отримати статус резидента в межах Science City.

4. Після схвалення – робота за спрощеними правилами з доступом до пільг та інфраструктури.

5. Запустити проєкт, який буде спрямовано на закриття пріоритетних потреб держави.

6. Заповніть форму-запит із зазначенням виду підтримки, якої ви потребуєте (наприклад, податкові пільги, розмитнення дослідницького чи виробничого обладнання, оренда державного або комунального майна тощо).

7. Щорічно подавати короткий електронний звіт про діяльність.

Науковий парк може також отримати статус резидента Дія.City на пільгових умовах, для цього повинен відповідати мінімальним вимогам (9 працівників або гіг-спеціалістів, мінімальна ЗП 600 ЄВРО, частку держави у статуті необмежено)

Які вигоди отримає бізнес?

Податкові пільги: 0 % ПДВ (для проєктів зі статусом державної підтримки).

Митні пільги: 0 грн при ввезенні дослідницького та виробничого обладнання.

Пільгові умови вступу до Дія.City: 5 % ПДФО, 5 % військовий збір, ЄСВ із мінімальної бази, середня зарплата від 600 до 800 євро перші 5 років діяльності, відсутність обмеження частки держави у статуті.

Доступ до інфраструктури університетів: лабораторії, дослідницьке обладнання, центри колективного користування науковим обладнанням, кампуси, оренда приміщень.

Можливість співпраці без тендерів та бюрократії.

Просте адміністрування: уся взаємодія через онлайн-кабінет, лише один електронний звіт на рік.

Залучення молодих талантів: студенти, стажисти, науковці.

Хто може стати резидентом Science City?

Усі фізичні або юридичні особи (резиденти й нерезиденти), які хочуть співпрацювати із ЗВО або НУ та створювати наукомісткі проєкти.

Це вже працює: приклади пілотів

Науковий парк Житомирської політехніки: тестування енергетичних рішень, запуск спільних проєктів з університетом, використання лабораторій і доступ до студентських команд.

Науковий парк Київського авіаційного інституту (КАІ) – новий центр розробок у сферах deep tech, AI, кібербезпеки, машинного навчання, матеріалознавства та інженерії.

SID City – науковий парк Львівської політехніки: Tech StartUp School, R&D лабораторії, партнерства з SoftServe та іншими компаніями, розвиток робототехніки, AI, біотехнологій, запуск проєктів EIT Food, INPACE, H2HEAT.

Як приєднатися?

Підготовка до запуску Science City вже триває. Бізнес, що планує співпрацю з університетами, може:

  • Звернутися до МОН за консультацією innovations@mon.gov.ua та поділитися про напрями діяльності й бажані формати співпраці.
  • Отримати інформацію про відкриті можливості для співпраці й супровід.
  • Познайомитись із ЗВО/НУ, які провадять суміжну діяльність, щоб створити спільний науковий парк або долучитися до наявного.
  • Подати онлайн-заявку для отримання статусу резидента після ухвалення законопроєкту.

Станьте серед перших, хто скористається новими умовами. Розвивайте інновації – разом із Science City.

МОН

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
25.07.2025
НБУ залишив облікову ставку на рівні 15,5 %
Правління НБУ ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 15,5 %. Це підтримає стійкість валютного ринку та контрольованість інфляційних очікувань, що сприятиме подальшому послабленню цінового тиску. НБУ зберігатиме достатньо жорсткі монетарні умови стільки, скільки буде потрібно, щоб забезпе...
25.07.2025
Нові підходи до праці жінок та зарахування їх стажу в умовах війни
Внаслідок оновлення законодавства та зміни підходів у сфері праці, спричинених повномасштабною війною, в Україні зростає кількість жінок, які подаються на вакансії в галузях, де традиційно переважали чоловіки. Йдеться, зокрема, про важку промисловість, логістику, будівництво та технічні спеціальност...
24.07.2025
Банки очікують зростання кредитного портфелю: результати опитування
Банки зберегли оптимізм стосовно зростання кредитних портфелів бізнесу та населення і вперше за рік очікують поліпшення якості позик. Про це свідчать результати щоквартального опитування про умови банківського кредитування. Більше за темою: Позика за кредитною лінією та дисконтування Доступні кред...
Кращі матеріали