Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податки з пенсій та управління держпідприємствами: ТОП-5 економічних рішень Ради

Редакція

10.06.2016 188 0 0

Після того, як 2 червня були прийняті президентський закон про судоустрій і статус суддів і проект змін до Конституції в частині правосуддя, депутати до кінця робочого тижня розглянули ще шість економічних законопроектів.

Але не всі з того, що планувалося обговорити і проголосувати, виконано. Наступне пленарне засідання відбудеться тільки 14 червня. До цього нардепи, згідно з планом, повинні працювати в комітетах, комісіях і фракціях.

Удосконалення корпоративного управління держпідприємствами

Законопроект №3062 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо управління об’єктами державної власності» входить до переліку документів, затвердження яких є однією з умов відновлення фінансування МВФ.

Він вводить нові правила формування наглядових рад в держпідприємствах – з більшістю незалежних членів, що має сприяти їх захисту від політичного втручання і забезпечити прозорість і підзвітність діяльності. Закон також дозволяє створювати наглядові ради в державних і комунальних унітарних підприємствах без проведення їх корпоратизації. Перелік підприємств, в яких наглядові ради повинні бути створені в обов’язковому порядку, і порядок їх створення визначать Кабмін і місцеві ради (для комунальних підприємств).

Закон також встановлює критерії незалежності членів наглядових рад, скасовує завдання на голосування для членів наглядових рад всіх держпідприємств – тепер всі вони (як незалежні, так і представляють інтереси держави) будуть самостійно приймати рішення при голосуванні.

Самі ж наглядові ради будуть погоджувати стратегію і річний фінансовий план, призначати і звільняти керівників підприємств, встановлювати розмір і умови виплати винагород, формувати підрозділи внутрішнього аудиту, здійснювати вибір зовнішнього аудитора, приймати рішення про вчинення важливих операцій.

Кабмін і місцева влада визначать переліки підприємств, для яких буде обов’язковий незалежний зовнішній аудит.

Крім того, законопроект вводить обов’язкове оприлюднення державними і комунальними компаніями інформації про свою діяльність і про їхніх керівників. Вони повинні публікувати фінансову звітність та аудиторські висновки, інформацію про керівників і членів наглядових рад, розміри і принципи формування їх винагороди, інформацію про операції з державним і місцевими бюджетами, тощо.

Цей законопроект був прийнятий 18 лютого, але Президент не підписав його і повернув до парламенту зі своїми зауваженнями. В основному вони полягали в тому, що була врахована специфіка оборонно-промислового комплексу, для якого інформація не може бути настільки ж відкритою, як для інших. Депутати погодилися із зауваженнями, підправили текст і повторно прийняли законопроект.

Зменшення оподаткування пенсій

Прийнявши законопроект №4245 про внесення змін до Податкового кодексу, Верховна Рада скасувала як для працюючих, так і для непрацюючих пенсіонерів оподаткування пенсій в розмірі до 10 прожиткових мінімумів осіб, які втратили працездатність. Якщо пенсія вища, то розмір перевищення оподатковується за ставкою 18%. Закон вступає в силу з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Зазначимо, що буде скасовано оподаткування пенсій податком, але понижуючий коефіцієнт для працюючих пенсіонерів (15%) залишається до кінця поточного року.

В ході обговорення законопроекту в залі говорилося, що межа неоподатковуваної величини пенсії становить 10 740 грн на місяць. Але згідно з офіційними даними, з 1 травня 2016 р. розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений в розмірі 1130 грн, а з 1 грудня планується його підвищення до 1208 грн. Таким чином, максимальний розмір пенсії, яка не підлягає оподаткуванню, з прийняттям закону складе 11 300 грн, а з 1 грудня – 12 800 грн.

Докладніше дивись за посиланням: http://zik.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали