Податок на посилки: як змінюються правила
Поштові марки та конверти: від документального оформлення до обліку
Поштові марки: що треба знати бухгалтеру
З розвитком і лібералізацією правил інтернет-торгівлі зростає і кількість посилок, які українці отримують з-за кордону. Введення оподаткування посилок дорожче 100 євро викликало стурбованість багатьох.
Як змінюються правила?
- Відповідно до Податкового та Митного кодексів, не стягується податок з посилок, в яких знаходяться товари на суму менше 150 євро.
- Після вступу в силу поправок гранична сума безмитних посилок знижується до 100 євро. Однак, по-перше, ці поправки вступають в силу лише з 1 липня 2019 року. А по-друге, перш ніж робити висновки, наскільки такі зміни вдарять по кишені звичайних українців, варто розібратися, як рахується вартість посилок.
- У змінах до Податкового кодексу, прийнятих разом з бюджетом на 2019 рік, записано, що в розрахунок береться вартість посилки «для одного одержувача — фізичної особи, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або у одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника в міжнародних експрес-відправленнях».
- Це означає, що вартість посилок, навіть замовлених в один день у одного продавця, підсумовуватися не буде.
- За посилки, заявлена вартість яких перевищує 100 євро, доведеться заплатити і мито (його розмір залежить від найменування товару і визначається законом «Про митний тариф»), і податок на додану вартість (20%).
Як часто українці замовляють товари?
- Зниження граничної вартості безмитних посилок відіб'ється на дуже вузькому колі покупців і на дуже обмеженій кількості посилок.
- На сьогоднішній день 100 євро — це понад 3000 грн. Причому такою повинна бути ціна за одну одиницю товару. Тому, якщо купувати навіть 2 речі на загальну суму 100 євро, їх можна розділити на дві посилки і ввозити до України безмитно і безпроблемно.
Чи можна не платити більше?
- Після зниження безподаткового максимуму до 100 євро навіть такі популярні товари, як смартфони, можуть обкладатися податком, якщо будуть замовлені за кордоном.
- Один із способів мінімізувати витрати — незначне заниження вартості товару. Вартість посилок, що надійшли на митну територію України, визначають не митники. Вони орієнтуються на цифру, яка вказана в митній декларації. Такий документ повинен супроводжувати кожну міжнародну посилку.
- Роблячи замовлення на міжнародному майданчику на суму, яка незначно перевищує безподатковий максимум, покупець може домовитися з продавцем про те, щоб в декларації була зазначена суму в еквіваленті менше 100 євро.
- У Митному кодексі вказано, що поштові посилки перевіряються вибірково. І відсоток таких перевірок невеликий. Як правило, увагу перевіряючих привертає очевидна невідповідність між назвою товару який пересилається і його вартістю. Наприклад, телефон за 100 гривень або натуральна шуба за 200 грн.
- У такому випадку представник митниці може порівняти заявлену вартість з вартістю аналогічного товару на одному з міжнародних торгових сайтів і, виявивши розходження, змусити заплатити податок.
- Але якщо розбіжність між реальною і задекларованою митною вартістю товару невелика, «викриття» малоймовірне.
- Є і повністю законний спосіб обійти оподаткування. Справа в тому, що для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців вартість безмитних посилок залишилася колишньою — еквівалент 150 євро. Можливо, оформити доставку на одержувача-підприємця в низці випадків виявиться вигідніше, ніж на фізособу.
Репутація поштової служби тепер має значення
- Починаючи з 1 січня 2019 року поштові підприємства і служби доставок будуть виступати податковими агентами і платити податки від імені одержувачів посилок.
- Якщо поштова служба не зможе вчасно розрахуватися за податковими платежами, в якості покарання її посилки не будуть прийматися митними органами, їх будуть повертати відправнику.
- Перш ніж вибирати оператора поштового зв'язку або погоджуватися на той чи інший спосіб доставки, покупцям не зайве буде поцікавитися, чи немає митних заборгованостей у поштовиків. В іншому випадку замовлену посилку можна буде чекати дуже довго.
http://www.segodnya.ua
Коментарі до матеріалу