Податок на нерухомість сплачується за житлові та нежитлові приміщення
Громадяни – власники нерухомості повинні сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не лише за житлові приміщення, але й за об’єкти нежитлового фонду.
До таких об’єктів відносяться готелі, туристичні бази, будівлі офісні, торгові центри, універмаги, магазини, гаражі (наземні й підземні), криті автомобільні стоянки, будівлі промислові та склади, господарські (присадибні) будівлі (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо).
У фіскальному відомстві нагадують, що фізичним особам податок на нерухомість нараховує контролюючий орган на підставі інформації, наявної в базах даних та до 1 липня п.р. направляють платникам податкові повідомлення – рішення про сплату податку на нерухомість.
Якщо платник отримав податкове повідомлення – рішення, що містить некоректну інформацію щодо об’єкта оподаткування, то йому варто звернутися до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації та провести звірку.
У разі необхідності контролюючі органи зроблять перерахунок податку відповідно до оригіналів документів, які надасть платник податків.
Якщо повідомлення - рішення про сплату податку на нерухомість не отримано, необхідно звернутися до територіального фіскального органу за місцем своєї реєстрації.
Податок на нерухомість сплачується протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення - рішення.
Слід зазначити, що відповідно до Податкового кодексу України за порушення термінів сплати податку контролюючі органи застосовують до порушника фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі від 10 до 20 відс. своєчасно несплаченої суми податку.
if.sfs.gov.ua
Коментарі до матеріалу