Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Націоналізація ПриватБанку: що чекає вкладників

Головною новиною сьогодні, безумовно, є новина про націоналізацію ПриватБанку. Зауважимо, що чутки про це ходили давно. Ми писали на цю тему в статті «Україна в цифрах: 17-21 жовтня».

Однак рішення про націоналізацію, яке було прийнято у неділю пізно ввечері, для вкладників стало повною несподіванкою.

Чого чекати?

Якщо проводити порівняння з країнами Євросоюзу, то в разі націоналізації банку у вкладників немає приводу для тривоги – всі заощадження вкладників (фізичних і юридичних осіб) зберігаються в повному обсязі.

Однак в Україні така процедура ще не проводилася. Крім того, законодавчо вона не передбачена і, відповідно, немає алгоритму дій в такій ситуації ні для клієнтів банку, ні для держави.

Процес націоналізації ніяк не повинен вплинути на заощадження вкладників – вони зберігаються в повному обсязі, а не в сумі до 200 000 грн. (для фізосіб) і можливості отримання своїх коштів юрособами тільки в порядку черговості в процесі ліквідації банку, як це відбувається в разі стандартної процедури визнання банку неплатоспроможним.

Це нам пообіцяв і Президент в своєму ранковому виступі. Так, у зверненні до клієнтів ПриватБанку Президент запевнив, що держава бере на себе відповідальність і гарантує клієнтам ПриватБанку недоторканність і цілісність їх коштів.

Також Президент у своїй промові повідомив, що був внесений до Верховної Ради законопроект про націоналізацію ПриватБанку, покликаний посилити захист вкладників.

Звертаємо увагу, що на сьогодні у Верховній Раді є законопроект про націоналізацію ПриватБанку № 2365 від 13.03.2015., яким передбачено внести зміни в ряд законодавчих актів. Зокрема, до статті 346 Цивільного кодексу України, де передбачити таку підставу припинення права власності, як націоналізація.

А також до Закону України «Про Національний банк України», в якому передбачити право Нацбанку приймати рішення про націоналізацію.

Цей законопроект мав на увазі Президент чи ні, невідомо. Але в будь-якому випадку поки немає законодавчих підстав для націоналізації важко говорити про те, чого ж все-таки чекати клієнтам банку.

На даний момент відомо, що після рішення уряду про націоналізацію ПриватБанку Нацбанк визнав фінустанову неплатоспроможньою за заявою В. Гонтаревой на брифінгу 19.12.2016 р.

Це означає, що в банк буде введена тимчасова адміністрація, що може тимчасово зупинити платежі за рахунками юридичних осіб в банку.

Також читайте:

«ПАТ "Приватбанк" переходить у стовідсоткову власність держави»
«Націоналізація ПриватБанку: відповіді на питання, які хвилюють вкладників»
«Держава ухвалила рішення про входження до капіталу ПАТ "Приватбанк" (оновлено)»
«ПриватБанк: чого чекати, і що буде з грошима?»

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
17.07.2025
Чи потрібно реєструвати в Держреєстрі право власності на майно, набутого до 2013 року
З 1 січня 2013 року в Україні запрацював Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП). Він замінив собою попередні реєстри прав на нерухомість (Реєстр прав власності на нерухоме майно та паперові реєстрові книги та реєстраційні справи БТІ). Щоб повноцінно користуватися державними електронн...
16.07.2025
Бізнес і представники Уряду підписали Хартію стійкості людського капіталу
Підписано Хартію стійкості людського капіталу (HCR) – це флагманська ініціатива, покликана об’єднати бізнес, уряд, громадянське суспільство та міжнародних партнерів навколо відновлення й підтримки людського капіталу в Україні. Під час Ukraine Recovery Conference 2025 у Римі Мінекономіки ...
15.07.2025
Судова процедура ліквідації банкрута
Розглянемо, що таке банкрутство, як боржник визнається банкрутом, як відкривається ліквідаційна процедура тощо. Визнання боржника банкрутом – це не лише правовий статус, а й старт складного процесу ліквідації. Ключову роль у цьому процесі відіграє ліквідатор, обраний з числа арбітражних керуюч...
Кращі матеріали