Націоналізація ПриватБанку: що чекає вкладників
19.12.2016 229 0 2
Головною новиною сьогодні, безумовно, є новина про націоналізацію ПриватБанку. Зауважимо, що чутки про це ходили давно. Ми писали на цю тему в статті «Україна в цифрах: 17-21 жовтня».
Однак рішення про націоналізацію, яке було прийнято у неділю пізно ввечері, для вкладників стало повною несподіванкою.
Чого чекати?
Якщо проводити порівняння з країнами Євросоюзу, то в разі націоналізації банку у вкладників немає приводу для тривоги – всі заощадження вкладників (фізичних і юридичних осіб) зберігаються в повному обсязі.
Однак в Україні така процедура ще не проводилася. Крім того, законодавчо вона не передбачена і, відповідно, немає алгоритму дій в такій ситуації ні для клієнтів банку, ні для держави.
Процес націоналізації ніяк не повинен вплинути на заощадження вкладників – вони зберігаються в повному обсязі, а не в сумі до 200 000 грн. (для фізосіб) і можливості отримання своїх коштів юрособами тільки в порядку черговості в процесі ліквідації банку, як це відбувається в разі стандартної процедури визнання банку неплатоспроможним.
Це нам пообіцяв і Президент в своєму ранковому виступі. Так, у зверненні до клієнтів ПриватБанку Президент запевнив, що держава бере на себе відповідальність і гарантує клієнтам ПриватБанку недоторканність і цілісність їх коштів.
Також Президент у своїй промові повідомив, що був внесений до Верховної Ради законопроект про націоналізацію ПриватБанку, покликаний посилити захист вкладників.
Звертаємо увагу, що на сьогодні у Верховній Раді є законопроект про націоналізацію ПриватБанку № 2365 від 13.03.2015., яким передбачено внести зміни в ряд законодавчих актів. Зокрема, до статті 346 Цивільного кодексу України, де передбачити таку підставу припинення права власності, як націоналізація.
А також до Закону України «Про Національний банк України», в якому передбачити право Нацбанку приймати рішення про націоналізацію.
Цей законопроект мав на увазі Президент чи ні, невідомо. Але в будь-якому випадку поки немає законодавчих підстав для націоналізації важко говорити про те, чого ж все-таки чекати клієнтам банку.
На даний момент відомо, що після рішення уряду про націоналізацію ПриватБанку Нацбанк визнав фінустанову неплатоспроможньою за заявою В. Гонтаревой на брифінгу 19.12.2016 р.
Це означає, що в банк буде введена тимчасова адміністрація, що може тимчасово зупинити платежі за рахунками юридичних осіб в банку.
Також читайте:
«ПАТ "Приватбанк" переходить у стовідсоткову власність держави»
«Націоналізація ПриватБанку: відповіді на питання, які хвилюють вкладників»
«Держава ухвалила рішення про входження до капіталу ПАТ "Приватбанк" (оновлено)»
«ПриватБанк: чого чекати, і що буде з грошима?»
Коментарі до матеріалу