Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

На що варто звернути увагу, розміщуючи депозит

26.10.2016

Депозит - найпростіший варіант інвестиції. І це правда. Як зробити його ще й вигідним?

Щоб банківський депозит був не тільки найпростішим видом інвестиції для нас, але і найвигіднішим, від нього вимагається лише три якості:

А) гарантія повернення основної суми і відсотків за вкладом;

Б) висока прибутковість разом із захистом заощаджень від інфляції та девальвації;

В) мінімум витрат часу на операції з внеском.

Почнемо з самого головного - з гарантій. Напевно це вже десь чули-читали, але повторю: держава гарантує відшкодування в межах 200 тисяч гривень в еквіваленті, якщо банк лопне. З одного банку. На одну людину. Незалежно від числа вкладів. Є виняток - Ощадбанк (належить державі). По ньому гарантується вся сума вкладу. За іншими держбанкам (Укрексімбанк і Укргазбанк) такий безлімітного гарантії немає, вони стоять по частині гарантування вкладів в одному ряду з іншими комерційними банками. Чому так? Не можу сказати, ця норма є в законі «Про банки і банківську діяльність» з моменту його написання.

Що це означає?

Правило 1: не затримуємо в одному банку депозит більш 160-170 тис гривень в еквіваленті. Теж саме стосується банківських рахунків.

 «Капітан Очевидність», скажете? Якби за кожен випадок, коли до мене звертаються за порадою «як нам витягти 300 тис грн?», Я отримував би хоча б по сотці баксів, то був би вже на півдорозі до мільйона доларів. Так що нагадувати - не зайве.

Чому 160-170, а не 200? Тому що є ще дохід за відсотками. Є для валютного вкладу збільшення його еквівалента в гривні, якщо курс гривні падає. Тут все дуже просто: при курсі 20 грн / долар внесок на 10 тис доларів важив 200 тис грн, а зараз - вже понад 250 тис грн. Тобто 50 тис грн раптово опинилися поза гарантій відшкодування в разі обвалу банку. І це ми ще про дохід по депозиту не говорили.

А як же Ощадбанк - запитаєте мене? Так, цей банк досі гарантував і ще довгий час буде гарантувати будь-які суми, що цікавило і цікавить небідних людей, незважаючи на не самий крутий рівень обслуговування. Але штука в тому, що Ощадбанк збираються частково приватизувати і прибрати у нього повне гарантування вкладів. Найближчі півроку це навряд чи трапиться, а що буде потім - побачимо.

Правило 2: не намагаємося знайти банк з найвищим відсотком по депозиту. Це небезпечно для вкладу. А ось депозит з надмірно низьким відсотком не говорить ні про що - ні про надійність, ні про безнадійність.

Статистика невблаганна: занадто високі ставки за залученими вкладами призводять банк до краху - рано чи пізно. Низька, істотно нижче середньоринкової ставка по депозитах нічого не говорить про надійність банку. У сенсі 5% в гривні - це не ознака надійності, це ознака, що банку тут і зараз не потрібні гривні. Те ж саме можу сказати про вклади у валюті під ставку менше 1% річних. Чому таке трапляється - окрема історія, точно не для сьогодні.

Проте, в країні вже склався шар вкладників, які бігають від одного банку з захмарними відсотками до іншого. Так, вони змушені щоразу бігти в черговий уповноважений банк отримувати компенсацію з Фонду гарантування за вкладом в звалилася банку. Але у них проста тактика - покласти на якийсь час гроші під надвисокий відсоток, а потім висмикувати свої заощадження разом з доходом за вкладом з Фонду гарантування. Але це заняття - клопітно, нервове. А з урахуванням провисання з виплатами може виявитися куди менш вигідним, ніж депозит в стійкому банку під помірний відсоток.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
18.07.2025
Стартував новий маркетинговий сезон торгівлі зерновими на біржі
З 1 липня 2025 року до 30 червня 2026 року триває новий сезон біржової торгівлі зерновими. Так, на Українській універсальній біржі (УУБ) вже укладено перші контракти, зокрема на постачання 100 тонн пшениці нового врожаю на понад 800 тис. грн. Це свідчить про високу зацікавленість ринку та готовність...
18.07.2025
Як записатися для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС
Розглянемо крок за кроком, що потрібно зробити, щоб через вебпортал ДПС записатися в електронну чергу Центру обслуговування платників. Який алгоритм запису для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС? Згідно з абзацом другим розд. I Примірного положення центру обслуговування платників,...
18.07.2025
В Україні – нові Прем’єр-міністр та Кабмін
Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. За таке рішення проголосували 262 народних депутати. Під час виступу в Парламенті новопризначена очільниця Уряду ...
Кращі матеріали