Мораторій на продаж сільгоспземель: хто у виграші?
12.05.2016 133 0 0
Як трансформувати судову владу і створити нові правоохоронні органи? Як мінімізувати ризики лібералізації руху капіталу і прискорити процес відкриття країни для інвесторів? Як ввести ринок землі в селах і зняти обмеження на оборот земель в містах?
В результаті земельної реформи 2001 року 7 млн українців отримали 28 млн га землі, проте мораторій заважає їм розпоряджатися своїми гектарами, оскільки призводить до низької вартості оренди, граючи на руку великим агрохолдингам. Скасування заборони, на думку експертів, призведе до розвитку бізнесу і допоможе розвитку банківської системи.
Правда, така думка підтримується сьогодні не всіма. Більшість потенційних власників сільськогосподарських гектарів із задоволенням продали б землю - і навіть за досить невеликі гроші, оскільки багато хто не вміє нею розпоряджатися. Однак, тут є і деякі побоювання, оскільки неврегульоване законодавство та фінансова криза можуть стати тими ключовими факторами, які приведуть до повного розбалансування ринку землі.
Крім цього, Україна за таких умов ризикує остаточно втратити статус аграрної країни, адже держава, на жаль, практично не підтримує фермерів, і аграрний бізнес часто стає збитковим. У зв'язку з цим є великий ризик, що скуплені землі не потраплять в руки аграріїв. Швидше за все, земля стане здобиччю третіх осіб і багатих посередників. Ці неврегульовані питання, мабуть, і гальмують сьогодні просування земельної реформи.
Джерело: http://sud.ua/news/2016/05/11/90417-m...
Коментарі до матеріалу