Більше за темою:
Створення та реєстрація сільськогосподарського кооперативу: які особливості слід урахувати
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль під час візиту до Риму взяв участь у міжнародному воркшопі «Посилення кооперативної моделі для майбутнього агропродовольчого сектору України». Захід зібрав партнерів із Legacoop, Socodevi, Cooperatives Europe та ГО «Бізнес мережа сільських жінок».
«Саме тут ми підписали імплементаційну угоду про запуск проєкту «ГОНОР» (HONOR) – разом із канадськими партнерами з Socodevi та українською громадською організацією. Кооперація – це шанс для агросектору України стати сильнішим, а для села – стати живим. І це частина нашої євроінтеграції: у ЄС вже діють 250 тисяч кооперативів, які забезпечують 5,4 мільйона робочих місць. В Україні біля 2 300 сільгспкооперативів. Нам є куди рости та розвиватися», – наголосив Віталій Коваль.
За його словами, кооперативи – це про людей, громади і справедливу економіку. Особливо в умовах відновлення. Демократичне управління, спільне виробництво, переробка, збут, експорт – усе це дає малим виробникам нові можливості, вищу рентабельність і більше впевненості в завтрашньому дні
Міністр відзначив, що кооперативна модель відіграє ключову роль у досягненні цілей Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій до 2030 року. У документі чітко зафіксовано курс на інтеграцію з європейським простором і Спільною аграрною політикою ЄС. Кооперативи – одна з перевірених європейських практик сталого розвитку сільських територій, яку ми прагнемо адаптувати до українських реалій.
«Ми не починаємо з нуля. Українська кооперація має глибокі корені. Зараз наше завдання – відновити цю традицію на сучасній основі. Мінагрополітики вже працює над підтримкою створення і розвитку дієвих кооперативів. Дякую всім партнерам за спільну справу. Будуємо систему, де кожен фермер має голос, ринок – справедливі правила, а село – майбутнє», – підкреслив Міністр.
Мінагрополітики