Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Матеріальна допомога в Україні: скільки можна отримати і як це зробити

25.05.2018

Фонд соціального страхування України здійснює певне матеріальне забезпечення застрахованих громадян - виплату лікарняних, допомогу по вагітності та пологах, а також допомогу на поховання.

Допомога по тимчасовій непрацездатності

Допомога по тимчасовій непрацездатності (лікарняні), включаючи догляд за хворою дитиною, є компенсацією втрати заробітної плати (доходу) в разі настання одного з таких страхових випадків:

• тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві;

• необхідності догляду за хворою дитиною;

• необхідності догляду за хворим членом сім'ї;

• догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої людини, яка доглядає за цією дитиною;

• карантину, введеного органами санітарно-епідеміологічної служби;

• тимчасового переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, більш низькооплачувану роботу;

• протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства;

• перебування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм (курс реабілітаційного лікування всім працевлаштованим, які мають в ньому медичну потребу, також фінансується Соцстрахом).

Право на цей вид матеріального забезпечення мають застраховані особи - громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи, здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Розмір цієї допомоги залежить від страхового стажу застрахованої особи: від 50% середньої зарплати (якщо стаж не перевищує 3 роки) до 100% (якщо стаж - понад 8 років).

Підставою для призначення цієї допомоги є листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Допомога по вагітності та пологах

Другий вид матеріального забезпечення - допомога по вагітності та пологах - надається застрахованій особі в розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) і не залежить від страхового стажу.

Сума допомоги по вагітності та пологах обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, податки і внески з неї не утримуються.

Цей вид матеріального забезпечення перераховується Фондом не пізніше 10 робочих днів з дня отримання від роботодавця заяви-розрахунку. Кошти перераховуються на окремий поточний рахунок роботодавця, відкритий в банку для зарахування страхових коштів.

Допомога на поховання

Соцстрах виплачує допомогу на поховання, але крім поховання пенсіонерів і безробітних. Ця допомога не може бути меншою за розмір прожиткового мінімуму, встановленого законом і призначається сім'ї померлого або особі, яка здійснила поховання, на підставі свідоцтва про смерть.

Крім того, в разі смерті потерпілого на виробництві, Фонд здійснює виплату разової грошової допомоги, яка дорівнює 100 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також відшкодовує вартість ритуальних послуг, пов'язаних з похованням померлого.

https://www.obozrevatel.com

Коментарі до матеріалу
Всього коментарів 1
Відсортовано:
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
23.05.2025
Виключати з реєстру відомості про підсанкційного бенефіціара не можна – Верховний Суд
Верховний Суд висловив позицію стосовно того, що державний реєстратор повинен відмовити у проведенні реєстраційної дії щодо зміни кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи з підсанкційної особи на іншу, якщо новий кінцевий бенефіціарний власник юридичної особи вже зареєстрований за законодав...
23.05.2025
Штраф за відсутність документів у рейсових автобусах: що вирішив суд
Постанова про накладення адміністративно-господарського штрафу визнана правомірною. Сума штрафних санкцій склала 34 000 грн. Укртрансбезпека інформує про судову практику Верховного Суду у справах щодо оскарження штрафів за порушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті. Суть справи Під час...
23.05.2025
Боротьба з легалізацією коштів: викрито мережу з оборотом 764 млн грн
Завершено досудове розслідування щодо керівників великих мереж роздрібної торгівлі, які надавали послуги з ухилення від сплати податків та легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом. Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України завершили досудове розслідування щод...
Кращі матеріали