Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Кращі українські сервіси онлайн-платежів

18.12.2018 6436 0 1

Ці компанії роками розвивали нові платіжні звички українців. Вони зробили величезний внесок в розвиток безготівкової економіки України та в цілому спростили наше життя. Вони конкуренти, але мета у цих компаній одна - перевести всі фінансові операції в онлайн, зробити їх зручними, прозорими і швидкими.

Основні гравці ринку онлайн-платежів України.

1. Portmone

Компанія надає послуги 3 млн користувачів. За перше півріччя 2018 року через сервіс було проведено понад 20 млн транзакцій. Найпопулярніші операції - оплата комунальних послуг, поповнення мобільного та переказ грошей з картки на картку. Крім цього, компанія надає можливість сплачувати рахунок за банківськими реквізитами, займається електронною доставкою клієнтам рахунків від провайдерів послуг. З бізнесом Portmone працює за трьома напрямками: співпрацює з компаніями, банками та інтернет-магазинами (прийом платежів на сайті).

Компанія була заснована в 2002 році. Тому можна сміливо сказати, що Portmone однією з перших привчила українців оплачувати рахунки в інтернеті. Адже на початку 2000-х ідея онлайн-оплати рахунків була революційною як в Україні, так і в багатьох інших країнах. ПриватБанк запускав в той час Приват24, а найвідоміша платіжна система PayPal тільки набирала обертів і використовувалася в основному для платежів на eBay.

До слова, в минулорічній PaySpace Magazine Awards 2017 компанія Portmone посіла перше місце в категорії «Кращий сервіс онлайн-платежів».

2. Plategka

Компанія була заснована в 2010 році. Її девіз - зручність, зрозумілість і безпека, що вже оцінили понад 20 тис зареєстрованих на сайті користувачів, понад 300 компаній-партнерів і сотні тисяч клієнтів. Користувачам доступні більше 300 сервісів: оплата комунальних послуг, переклади з карти на карту, оплата мобільного зв'язку та дитячих садків, покупка квитків на транспорт і бронь готелів і т.д. Зареєстровані користувачі отримують можливість повторно не вводити реквізити карт, а також можуть зберігати всі квитанції і інформацію про операції. Plategka також співпрацює з підприємствами шляхом організації прийому платежів онлайн.

3. iPay.ua

Понад 400 тис клієнтів щомісяця оплачують послуги на сайті iPay.ua. Всього за роки роботи (компанія була заснована в 2008 році) було проведено понад 25 млн транзакцій. За ці десять років сервіс став одним з лідерів ринку онлайн-платежів. Компанія iPay.ua собі за мету називає популяризацію оплати через інтернет серед населення України, а також забезпечення максимальної безпеки онлайн-розрахунків.

До слова про безпеку платежів. iPay.ua представив власну розробку в області захисту карткових даних Pectoral, що передбачає підтвердження особи власника картки під час інтернет-платежу за допомогою електронного цифрового підпису.

У 2017 році компанія отримала «срібло» в конкурсі PaySpace Magazine Awards в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів».

4. PayPong

Онлайн-платформа миттєвих фінансових послуг, заснована в 2014 році. Особливістю сервісу є те, що крім стандартних платіжних послуг (переказ грошей з картки на картку і на реквізити, оплата комунальних, мобільного зв'язку і т.д.), доступний онлайн-кредит за 15 хвилин безпосередньо на банківську карту. Термін позики - до 30 днів, позичальникові необхідно мати тільки паспорт та ІПН, банківську карту, мобільний телефон і бути старше 21 року.

5. Electrum

Оператор електронних фінансових і платіжних інструментів. Рік заснування - 2016. Компанія вважається найбільшим агрегатором платіжних послуг і рішень в Україні - на сайті доступні більше 2600 сервісів. Electrum не тільки пропонує стандартний спектр онлайн-платежів (оплата сервісів, переказ грошових коштів), але і здійснення платежів з використанням електронних грошей. На сайті компанії можна також знайти курси валют.

6. Tachcard

Проект української компанії CityWorldGroup був представлений на ринку в минулому році, але вже запропонував як звичайним користувачам, так і бізнес-гравцям дуже цікаві рішення. У мобільному додатку та на сайті користувачам доступні грошові перекази з картки на картку, оплата найпопулярніших послуг (поповнення мобільного, оплата комунальних, страховки, погашення кредиту і т.д.). Примітно, що Tachcard дозволяє перевести гроші навіть людині, яка не є користувачем послуг компанії.

Додаток також дозволяє згенерувати QR-код під будь-яку суму. Користувач Tachcard може зробити оплату, прочитавши код своїм додатком. Таким чином, програма може служити не тільки засобом для переказу грошей між приватними особами, а й відмінним інструментом для продавців, в тому числі - для онлайн-продавців.

7. Uplata

Компанія, заснована в 2016 році, надає можливість оплати понад 1500 послуг по всій Україні. Особливістю компанії є те, що це не тільки сервіс онлайн-платежів, але ще і платіжна карта. За словами представників компанії, Uplata планує побудувати сервіс, який зможе замінити в повсякденному житті класичний банк.

Платіжна карта Uplata була представлена ​​спільно з ОТП Банком в цьому році. Вона підходить і для грошових переказів, і для розрахунків через термінал. Також її можна зареєструвати в гаманці Google Pay і розплачуватися в один дотик за допомогою смартфона.

8. UAPAY

UAPAY (на ринку з 2006 року) дозволяє споживачам оплачувати величезний спектр послуг (більше 1600) по всій Україні (комунальні платежі, інтернет, телебачення, мобільний і телефонний зв'язок, ЗД-квитки і багато іншого), а також відправляти грошові перекази за номером карти, номером телефону і на e-mail. Крім того, UAPAY надає послуги еквайрингу інтернет-торговцям.

Корисною новинкою, яку компанія представила на ринку, став сервіс UAPAY Escrow Box, що дозволяє здійснювати безпечні угоди в інтернеті. Цей сервіс - гарантія того, що покупець отримає товар, який він замовив, а продавець - гроші по завершенню угоди.

9. LeoBot

LeoBot, запущений в 2017 році - дітище компаній LeoGaming і Mastercard. Це платіжний бот в соціальній мережі Facebook, створений на платформі безпечних платежів Masterpass. Тому всі операції відбуваються після авторизації користувача в гаманці або після створення нового. За допомогою чат-бота можна швидко перевести гроші з картки на картку, поповнити мобільний рахунок або аккаунт онлайн-ігор, а також оплатити інтернет.

10. EasyPay

Один з лідерів серед українських сервісів онлайн-платежів, почав роботу в 2007 році. На сайті компанії доступна оплата більше 2500 послуг (комунальні платежі, інтернет, мобільний зв'язок, ТВ), а також переклади з карти на карту, за реквізитами та між електронними гаманцями. Відзначимо, що в минулому році EasyPay і Forward Bank презентували спільну платіжну карту - кредитку, яка дозволяє здійснювати онлайн-розрахунки без комісії. Кредитний ліміт на цій карті - до 100 тис грн, а також користувачам доступна можливість отримувати Кешбек на всі торгові операції.

У категорії сервісів онлайн-переказів також присутні два банки. Monobank (запущений в 2017 році) - це перший в Україні мобільний банк, який стрімко завойовує популярність. Всього за рік існування кількість завантажень додатка Monobank перевищило 500 000. Чим заслужив таку популярність мобільний банк? По-перше, це просто: завантажити і встановити додаток Monobank, потім подати заявку на отримання кредитної картки (потрібно тільки сфотографувати паспорт і ІПН) і отримати карту від кур'єра або забрати її в найближчій точці видачі. По-друге, це вигідно: переклади з карти на карту, оплата комунальних або бюджетних платежів без комісії (за рахунок власних коштів), а також вигідні Кешбек за реальні покупки.

Ще одним традиційним номінантом в категорії «Кращий сервіс онлайн-платежів» є ПриватБанк. Це найбільший банк країни, який з кінця 2016 року є державним. Його інтернет-банк Приват24 отримав величезну популярність в Україні і визнання експертів в світі. На сайті, а також в мобільному додатку Приват24 можна поповнювати мобільний рахунок, переводити гроші на карту (береться до уваги) в ПриватБанку або інших банках, оплачувати комунальні та будь-які інші послуги. Також ПриватБанк пропонує своїм клієнтам оплачувати комунальні послуги, проїзд у транспорті і покупки в торгово-сервісних підприємствах за допомогою QR-коду. А в кінці літа цього року стало офіційно відомо, що в процесі тестування знаходиться нова версія Приват24 для власників карток будь-якого банку світу.

Українські сервіси онлайн-платежів: порівнюємо комісії

На сайтах учасників огляду доступна оплата тисяч різних сервісів. Комісії по всьому ми порівняти не можемо. Тому розглянемо, яку комісію стягують ці сервіси онлайн-платежів за таку популярну послугу, як поповнення мобільного (номер оператора Lifecell, сума 100 грн).

 

Сервис Комиссия
Portmone 2 грн
Plategka 1,41 грн (для карт Райффайзен Банка Аваль); 2,23 грн (для карт Ощадбанка); 2,65 грн (остальные банки)
iPay.ua 3,60 грн
PayPong 3 грн
Electrum 2,55 грн
Tachcard 3 грн
Uplata 3 грн (карта любого банка); 0,50 грн (Uplata)
UAPAY 3 грн
LeoBot Без комиссии
EasyPay 2 грн
Monobank Без комиссии (до 50 платежей в месяц)
ПриватБанк 3 грн (если кредитные средства +1%)

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали