Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Кращі міста для початку стартапу

03.05.2017

В останні роки ми дуже часто чуємо про різні стартапах. По суті це перспективні ідеї, в які можна вкласти гроші.
Але ідея проекту – це ще не гарант успіху. Важливо також визначитися з країною, з містом; знайти те місце, де вас цінуватимуть як фахівця і сприяти розвиткові.
5 претендентів на звання кращого міста для залучення нових технологій: Сінгапур, Гонконг, Дублін, Лондон і Нью-Йорк. Кожен з них має свої переваги і свої особливості.
Сінгапур приваблює молодих підприємців простими умовами ведення бізнесу.
У Гонконзі зовсім нескладно зареєструвати компанію.
 У Нью-Йорку ви зможете отримати доступні кредити.
Лондон відомий кращою в світі захистом міноритарних акціонерів.
У Дубліні вас чекає найпривабливіше оподаткування на планеті.
Якщо у вас вже є ідея, яка «продає себе сама» і ви запланували розпочати проект у одній із перелічених міст, вам потрібно знати такі особливості.
Гонконг
Чисельність населення: 7 мільйонів чоловік.
Переваги: Гонконг може похвалитися найбільшим в світі співтовариством приватних інвесторів. Ведення бізнесу тут підтримується грантами та пільговими експортними кредитами. У Гонконгу добре розвинена транспортна інфраструктура, тому ви без проблем зможете дістатися звідси в будь-який інший місто Азії.
Недоліки: у Гонконгу висока собівартість ведення бізнесу і жити тут вже дуже дорого. Але в цьому немає нічого дивного, адже ми говоримо про місто з понад-розвиненим ринком.
Пріоритетні сфери діяльності для стартапів: фінанси, освіта, мода і дизайн, реклама, мобільні додатки, цифрові технології, електронна комерція, охорона здоров'я.
Особливості:
За даними Heritage Foundation, Гонконг має кращу вільну економіку світу, він є лідером індексу глобалізації та індексу глобальних можливостей, а також лідирує в області приватного капіталу і юань-сервісів.
За останні два роки місцеві приватні інвестори здійснили близько 2500 угод по стартапам з 78 країн світу.
Дублін
Чисельність населення: 1,3 мільйона осіб.
Переваги: в Ірландії існує низький корпоративний податок на прибуток – 12,5%, а ставка податку на приріст капіталу – 25%. У разі, якщо іноземний резидент продає свої акції, то він повністю звільняється від його сплати. Тут відсутній податок на дохід у вигляді дивідендів і відсотків, що виплачуються громадянам ЄС. Уряд країни також передбачив податкові відрахування, інвестиційні пільги та гранти для виходу на ринок. І ці суми чималенькі – від 5 тисяч до 5 мільйонів євро. Підприємці з країн, які не входять до ЄС, мають можливість взяти участь у програмі підтримки Start-up Entrepreneur Programme. Щоб використати цей шанс, вони повинні відкрити штаб-квартиру в Ірландії, створити 10 робочих місць і за кілька років вийти на рівень продажів у розмірі 1 млн євро.
Ціни в Дубліні доступні: зняти офіс у кілька разів дешевше (€485 кв. м/рік), ніж у Лондоні (€ 2122 кв. м/рік). До всього іншого, тут багато висококласних фахівців, які зможуть скласти вам відмінну команду.
Недоліки: у порівнянні з іншими містами в нашому рейтингу, в Дубліні мало приватних венчурних фондів.
Пріоритетні сфери діяльності для стартапів: інформаційні мережі, комунікаційні технології, біотехнології, фармацевтика, електронна комерція, харчові технології.
Особливості:
Ірландія лідирує у світових і європейських рейтингах за якістю інвестицій, інвестиційних пільг, простоті оподаткування для бізнесу, доступності молодих талантів зі знанням англійської мови.
 У рейтингу Forbes в минулому році Ірландія зайняла 4 місце серед кращих країн для ведення бізнесу. Тут розміщені штаб-квартири понад 1150 міжнародних компаній, серед яких всім відомі Google, Facebook і Twitter.
Державний фонд Enterprise Ireland підтримав більш ніж 1000 стартапів, які вирішили перевести бізнес в Ірландію.
Лондон
Чисельність населення: 8,3 мільйона осіб.
Переваги: Лондон входить в число провідних фінансових центрів світу. Урядом Англії передбачено гранти і податкові пільги для підприємців. Тут можна легко і недорого зареєструвати компанію. Для талановитих професіоналів з усього світу діють різноманітні програми: The Tech Nation Visa – допомагає спростити переїзд до Великобританії, Patent Box Scheme – дозволяє знизити корпоративний податок (до 10%) на прибуток від розробки і використання патентів та інтелектуальної власності.
Недоліки: щоб створити стартап в Лондоні знадобляться чималі вкладення. Компанії конкурують в залученні талановитих фахівців, а ціни на нерухомість тут одні з найвищих у світі.
Пріоритетні сфери діяльності для стартапів: фінансові технології, кібербезпека, менеджмент великих даних, нові технології для навколишнього середовища, цифрові і соціальні медіа, реклама, маркетинг, ігрові технології, охорона здоров'я, телекомунікації, мобільні технології в освіті.
Особливості:
 Велика британія лідирує у світових і європейських рейтингах конкурентоспроможності, підтримки стартапів, інновацій та підприємництва.
У 2015 році Лондон став найкращим у сфері фінансових технологій. І це зовсім неспроста, адже фахівців, зайнятих у цьому секторі, тут більше ніж в будь-якому іншому місті світу.
43% всіх європейських «єдинорогів» (приватні компанії, чия оцінка перевищує мільярд доларів) засновані у Великобританії.
Нью-Йорк
Чисельність населення: 8,5 мільйонів чоловік.
Переваги: в Нью-Йорку розташовані офіси найбільших венчурних фондів – це спрощує їм доступ до американського ринку. Є можливість отримати грант і податкові пільги, а також для стартапів діє спеціальна програма Start-Up NY.
Недоліки: підприємцям-початківцям не варто рватися в Нью-Йорк, адже собівартість ведення бізнесу (зокрема, вартість оренди) тут дуже висока.
Пріоритетні сфери діяльності для стартапів: нові технології для навколишнього середовища, фінансові технології, електронна комерція, мобільні технології, робототехніка, технології для ринків, що розвиваються, Африки і Латинської Америки, мода і дизайн, дрони, 3D-принтери, космічна галузь, технології розвідки, безпека, боротьба з тероризмом.
Особливості:
Нью-Йорк став лідером у світовому рейтингу конкурентоспроможності і підтримки інновацій та підприємництва CITIE.
Сінгапур
Чисельність населення: 5,4 мільйона осіб.
Переваги: уряд країни всіляко підтримує початківець бізнес, інвесторів і бізнес-ангелів. Молоді підприємці можуть розраховувати на податкові відрахування, а місцеве законодавство мінімізує венчурні ризики. Зареєструвати компанію в Сінгапурі можна віддалено.
Недоліки: компанії в Сінгапурі конкурують у залученні хороших співробітників (особливо в сфері IT). Для отримання грантів, держзамовлень та інвестицій необхідно наймати місцевий персонал. При цьому варто враховувати, що зарплати в Сінгапурі високі. Невеликий розмір місцевого ринку може перешкодити вам розвивати бізнес і підкорювати нові майданчики.
Пріоритетні сфери діяльності для стартапів: корпоративні інновації, фінансові технології, кібербезпека, освіта, медіа, охорона здоров'я, мобільні пристрої.
Особливості:
 За розміром ВВП на душу населення Сінгапур посідає третє місце у світі.
10% місцевих стартапів стають успішними вже на початкових етапах розвитку проекту.
70% місцевих компаній закриваються після декількох років роботи, при цьому кожну другу з них поглинають великі бізнес-корпорації.
Джерело: http://hyser.com.ua/ 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
03.07.2025
Уряд розширив перелік товарів, які підлягатимуть локалізації під час публічних закупівель
Уряд розширив перелік товарів переробної промисловості, які підлягатимуть вимозі щодо мінімального ступеня локалізації під час публічних закупівель. Уряд розширив перелік товарів переробної промисловості, які підлягатимуть вимозі щодо мінімального ступеня локалізації під час публічних закупівель. Рі...
03.07.2025
Працівник вимагає запровадити дистанційну роботу: дії роботодавця
У разі запровадження дистанційної роботи працівник самостійно визначає робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на ньому. Більше за темою: Направлення у відрядження працівника-дистанційника Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може праці...
03.07.2025
Е-повідомлення про помилкову сплату платежів: роз’яснення ДПС
З метою підвищення рівня інформування платників податків про суми помилково сплачених податкових платежів, єдиного внеску в Електронному кабінеті платника розроблено та впроваджено новий сервіс «Е-повідомлення». Більше за темою: Заблоковано помилково оформлену ПН: чи можна не подавати д...
Кращі матеріали