Хто і яким чином виводить активи з неплатоспроможних банків
07.11.2016 150 0 0
ФГВФО оприлюднив схему, яка була застосована в банку «Надра» для виведення активів. Суть шахрайської схеми полягає в тому, що на основі фіктивних документів змінюється тип раніше переданого в заставу майна з рухомого на нерухоме. Спочатку шахраї підробляють і створюють фіктивні пакети документів, які без належної перевірки стають формальною підставою для реєстрації нотаріусом права власності на, так би мовити, новостворені об'єкти. Потім ці об'єкти відчужуються або передаються в іпотеку за кредитом іншого банку.
Для залучення негарантованих депозитів використовувалася якась фінансова компанія під назвою «Фінансове товариство» Інвестиційно-розрахунковий центр«, яка жодного стосунку до банку не мала.
Рахунки цієї компанії були відкриті в інших банках. На ім'я цієї компанії залучали депозити, які не гарантуються Фондом. Ця схема — справа рук банку «Міхаловський». Таким чином власник банку зміг не тільки залучити завідомо негарантовані депозити, але і вивів кошти з підконтрольного йому фінустанови.
Жодні схеми виведення неможливі без зацікавлених осіб — Нацбанку і Фонду гарантування вкладень фізосіб.
Без участі тих, хто займається ліквідацією банків, виведення активів проводитися не може. Ці структури (НБУ і ФГВФО) мають дуже великі повноваження і можливості контролювати всі фінансові операції. На сьогоднішній момент без можливостей НБУ і ФГВФО нічого відбуватися не може.
Джерело: http://hyser.com.ua
Коментарі до матеріалу