Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Кредитні борги українців відв'язали від валютного курсу

Редакція

11.10.2016 121 0 0

Від валютного курсу кредитні борги українців відв'язали. Розглядаючи справу № 6-2159цс16, перераховувати розмір стягуючого з людини боргу в доларах або євро за поточним курсом, Державній виконавчій службі, Верховний суд України заборонив.

Якщо суд ще в 2014-му постановив стягнути з вас борг за валютним банківським кредитом в розмірі еквівалента, скажімо, $ 10 тис., а тоді був курс 12 грн/$ і в гривні борг оцінили в 120 тис. грн, то зараз, після того як банк доручив судову ухвалу про стягнення вашого майна, і зміг продати квартиру або машини, він не може перерахувати суму боргу. Заявити, що зараз $ 10 тис. - це вже 260 тис. грн. Ні. Гривневий еквівалент суми боргу зафіксовано в постанові суду, та саме на його стягнення може розраховувати держвиконавець.

Звичайно, валютні боржники, які судилися з банками до тотальної девальвації гривні, виграють від такого підходу. Хоча юристи запевняють, що з людей дуже часто намагаються стягнути побільше, користуючись їх правовою безграмотністю. Єдина можливість для банку домогтися перерахунку валютної заборгованості в гривню по новому курсу - це почати нову тяжбу.

Банк може намагатися в суді добиватися перерахунку боргу за новим курсом. Хоча виграються такі справи непросто. Ще він може спочатку наполягати на стягненні валютної заборгованості безпосередньо у валюті. Зазвичай суди на таке погоджуються з небажанням, але все ж. Правда, навіть якщо буде постанова, кредитор зможе претендувати тільки на майно людини, оцінене в інвалюті. Наприклад, списати його депозит, якщо той буде відкритий в доларах або претендувати на частину його спадщини, якщо раптом у боржника з'явиться іноземний родич. При цьому кредитор не зможе претендувати на майно позичальника, оцінене в гривні.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали