Коментар НБУ щодо рівня інфляції в липні 2016 року
10.08.2016 108 0 0
У липні 2016 року споживча інфляція прискорилася до 7.9% у річному вимірі. У місячному вимірі було зафіксовано дефляцію на рівні 0.1%. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики України.
Така динаміка інфляції в річному вимірі була очікуваною і відповідала нашому прогнозу, опублікованому в Інфляційному звіті (липень 2016), що передбачає повернення цього показника до 12% на кінець 2016 року.
Дефляцію у липні, як і минулого місяця, забезпечили зниження базового ІСЦ та здешевлення сирих продовольчих товарів.
• Базовий ІСЦ, як і прогнозувалося, знизився на 0.4% м/м (у річному вимірі зростання сповільнилося до 7.9% р/р). Цього місяця подешевшали імпортовані товари, зокрема транспортні засоби, фармацевтична продукція, медичні товари та обладнання, аудіотехніка, фотоапаратура та обладнання для оброблення інформації. Це відбулося в результаті зміцнення курсу гривні в попередні місяці, зниження інфляційних очікувань та слабкого попиту. Ці ж фактори, підсилені впливом сезонного чинника, зумовили і відчутне падіння цін на одяг та взуття.
• Ціни на сирі продовольчі товари знизилися на 1.7% м/м насамперед за рахунок істотного здешевлення овочів борщового набору нового сезону, а також окремих видів фруктів. Вони подешевшали завдяки їх високій пропозиції, у тому числі за рахунок сезонного розширення внутрішнього виробництва. Водночас зниження цін за цією категорією було дещо меншим, ніж очікувалося.
• Адміністративно-регульовані ціни зросли в липні менше, ніж ми очікували, - на 1.6% м/м. Це пояснюється насамперед не повним відображенням підвищення тарифів на гарячу воду. В окремих регіонах було відсутнє централізоване постачання гарячої води, відповідно після відновлення її постачання в статистиці має бути відображено залишок зростання тарифів.
У цілому очікуваними були зміни цін на тютюнові вироби та алкогольні напої. Перші зростали через відповідну цінову політику окремих виробників, тоді як підвищення других уповільнювалося через поступове вичерпання ефекту від підвищення акцизів.
• Зростання цін на паливо відповідало нашому прогнозу і становило 0.5% м/м. Це пояснюється підвищенням світових цін на нафту в попередні місяці.
Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...
Коментарі до матеріалу