Відрядження на службовому автомобілі: особливості оподаткування
15.09.2017 877 0 0
Якщо з особливостями обліку витрат на використання авто у відрядженні по Україні ситуація більш-менш зрозуміла, то їх оподаткування викликає у працівників бухгалтерських служб чимало запитань, адже законодавство має тенденцію швидко змінюватися. Спробуємо прояснити усі нюанси, що стосуються особливостей оподаткування витрат, понесених працівником у відрядженні на службовому автомобілі.
Податок на прибуток
З 1 січня 2015 року об’єкт оподаткування податком на прибуток визначають шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибуток або збиток), розрахованого за даними бухобліку згідно із П(С)БО або МСФЗ (пп. 134.1.1 Податкового кодексу України, далі − ПКУ). При цьому підприємства, які обов’язково або добровільно коригують фінрезультат, у випадку перевищення витрат палива над лінійною нормою ніяких коригувань не здійснюють. Адже ПКУ цього не передбачає.
ПДВ
Підприємство включає до податкового кредиту суми податку на додану вартість (далі − ПДВ), сплачені під час придбання ПММ за наявності належним чином оформленої податкової накладної, зареєстрованої у Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 198.1 ПКУ).
Податківці вважають, що понаднормові витрати на ПММ — це негосподарські витрати.
Відносити суми ПДВ до податкового кредиту можна на підставі касових чеків, які містять суму отриманих ПММ, загальну суму нарахованого ПДВ з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). Загальна сума придбаних ПММ не може перевищувати 200 грн за день без ПДВ (пп. «б» п. 201.11 ПКУ). У разі перевищення цього обмеження продавець на вимогу покупця повинен виписати податкову накладну.
ПДФО
Сума відшкодованих працівнику витрат на відрядження в межах фактичних витрат не є його доходом (пп. 170.9.1 ПКУ). Зокрема, до таких витрат відносять витрати на проїзд. З огляду на цю тезу, працівнику можуть бути відшкодовані витрати на придбання у відрядженні ПММ, витрати на паркування (автостоянку) авто, у тому числі орендованого.
Суми відшкодування не оподатковують податком на доходи фізичних осіб (далі − ПДФО) лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують суми «транспортних» витрат.
Окрім того, варто пам’ятати, що неоподаткування ПДФО витрат на відрядження відбувається за наявності документів, що підтверджують зв’язок такого відрядження з господарською діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає.
Для відшкодування витрат працівник, що поїхав у відрядження на службовому автомобілі, має надати авансовий звіт, а також первинні документи, що підтверджують витрати. Ще раз звертаємо увагу, що витрати на ПММ підприємство може компенсувати на підставі даних із подорожнього листа. Саме в ньому буде зазначено загальний пробіг авто у відрядженні. Тож підприємство легко розрахує суму витрат на ПММ, зважаючи на пробіг та Норми витрат палива та мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджені наказом Мінтрансу України від 10.02.1998 р. № 43.
Джерело: http://devisu.ua/
Коментарі до матеріалу