Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Кого зараз шукають на українському ринку праці

Редакція

26.04.2017 113 0 0

На українському ринку праці стабільно зростає кількість вакансій, конкуренція навпаки повільно, проте впевнено знижується. У даний момент компаніям потрібно докладати все більше зусиль, щоб отримати хорошого фахівця.

У порівнянні з лютим, в березні найбільший приріст резюме спостерігався у сферах безпеки, мистецтва/розваг/мас-медіа, консультування, краси і спорту, робочого персоналу.

Найбільш активно в березні працівників шукали в Кропивницкой, Волинській і Чернівецькій областях. Найбільш затребувані фахівці сфери видобутку сировини, домашній і робочий персонал, працівники готельного бізнесу, медпрацівники і педагоги (випускникам шкіл напередодні іспитів та ЗНО потрібні репетитори). Також з приходом весни роботодавці починають шукати студентів і молодих фахівців для програм стажувань та практик: скоро літо, і вже зараз потрібно запасатися кадрами для виконання тимчасових робіт.

СТАЛО ГІРШЕ. В сфері IT, продажах і маркетингу кількість вакансій впало. Тим не менше, за даними hh.ua саме продавці, представники IT-сфери, логістики, мас-медіа та маркетингу працевлаштовуються швидше всього: все тому, що в цих сферах конкуренція невелика — 1-2 спеціаліста на місце. Є сфери, де процес працевлаштування може затягнутися надовго: за даними опитування, кожен п'ятий фахівець держструктур і кожен шостий — сфери телекомунікацій витратили більше року, щоб знайти роботу. Непроста ситуація з пошуком і у бажають працювати в нафтогазовому та фінансовому секторі.

ОФІЦІЙНО. Позитивні зміни зазначає і Держслужба зайнятості. Кількість роботодавців, які співпрацюють з центрами зайнятості, навесні, у порівнянні з тим же періодом минулого року, збільшилася на 21% (тепер їх 83 тис.). На 1 квітня кількість вакансій, заявлених роботодавцями Держслужбі зайнятості, порівняно з аналогічною датою 2016-го зросла на 50% і склало 73 000 вакансій (плюс 36 000 пропозицій з інших джерел). А кількість безробітних на 1-е число, порівняно з ситуацією річної давності, скоротилася на 13% і становила 407 тис. осіб.

-1_124

ДОПОМОГИ ЗРОСТАЮТЬ. З 1 квітня мінімальний розмір допомоги по безробіттю зріс на 120 грн і складає 1280 грн, повідомляють у Держслужбі зайнятості. Нововведення стосується лише людей, страховий стаж яких протягом року до реєстрації в центрі зайнятості становив не менше шести місяців. Вони мають право на одержання допомоги по безробіттю, розмір якої залежить від величини зарплати на останньому робочому місці, страхового стажу та причини звільнення».

Максимальний розмір допомоги не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (6400 грн), а платять допомога не довше ніж 360 днів протягом 2 років (людям передпенсійного віку, за 2 роки до виходу на пенсію за віком, платять 720 днів). Але шлях збільшення посібників, як і вся соціальна політика України до 2013 року, м'яко кажучи, невірний.

Але враховуючи, що деякі політики закликали скасувати виплати по безробіттю як такі, новина про збільшення звучить все ж непогано.

Джерело: http://hyser.com.ua/

1 из 1

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали