Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Кібергігіена. Як захистити свої дані в інтернеті

26.02.2019 1219 0 0

Стрімкий технологічний розвиток змушує приділяти пильну увагу особистої безпеки в мережі.

Чим сильніше і швидше нові технології проникають в життя людини, тим більшої ваги набуває питання захисту персональних даних. За оцінками експертів, в майбутньому ринок персонального страхування від кіберзагроз досягне багатомільярдного рівня.

Українці поки не дуже турбуються про збереження своєї онлайн-ідентичності. Однак готуватися до зростаючого числа атак варто вже зараз. Видання The Next Web підготувало на основі експертного опитування список рекомендацій на 2019 рік.

Використовуйте менеджер паролів

Використання одного і того ж пароля для декількох сайтів - підвищує уразливість користувача. Якщо ж таких облікових записів десятки або сотні, та до того ж вони прив'язані до фінансових сервісів, загроза втрат зростає багаторазово. Менеджери паролів можна встановити, як на смартфон, так і використовувати на настільних комп'ютерах.

Будьте уважні, чим ви ділитеся в інтернеті

Користувачі повинні бути повністю обізнані, яка їх інформація і куди саме потрапляє. І як розпорядники таких даних захищають їх. У будь-якому випадку, якщо зважилися поділитися конфіденційними даними, необхідно використовувати багатофакторну ідентифікацію (пароль і SMS на мобільний телефон).

Не натискайте на посилання

Тримайтеся подалі від будь-яких гіперпосилань, які потребують «оновити» інформацію про оплату або щось в цьому роді. Компанії повинні завчасно попереджати клієнтів, які саме їм дані потрібні. І як вони їх будуть запитувати.

Будьте акуратними, обізнаними та обережними

Хакери і викрадачі цифрових ідентичностей стають все більш винахідливими. Тому найкращим захистом від кіберзлочинців буде перевірка всіх е-мейлів, всіх запитів. Навіть якщо ви впевнені, що знаєте компанію або який звернувся. Перейдіть на сайт компанії і самі все перевірте - чи дійсно вам потрібно робити будь-які дії.

Хмарна безпека

Для того, щоб надати будь-кому сторонньому доступ до своєї критично важливою інформацією, можна убезпечитися себе за допомогою «хмарних» рішень. Які забезпечують безпечне зберігання даних.

Видаліть свої критично важливі дані з соціальних мереж

Багато банків при голосовому дзвінку запитують від клієнтів додаткову інформацію. Так ось краще переконатися, що ви не запостили слово-пароль у відкритому доступі. Тому краще не вказувати дату народження, кличку домашнього вихованця або дівоче прізвище матері - все те, що використовується при доступі до фінансових сервісів.

Зробіть власне розслідування

Перш ніж що-небудь купувати або перераховувати гроші - навіть на сайт, який виглядає переконливо або знайоме - проведіть розслідування. Якщо пошук видає в зв'язці з тим чи іншим ресурсом слова типу «скарга», «шахрайство», то краще не зв'язуватися.

Перевірте свої налаштування

На багатьох онлайн-платформах є додаткові параметри безпеки. Але, можливо, їх доведеться пошукати. Тому варто витратити додатковий час і на всіх використовуваних сайтах включити всі доступні захисні функції.

Захистіть свій онлайн-серфінг

Якщо ви використовуєте безкоштовний Wi-Fi в публічному місці, ваш трафік може перехопити зловмисник. У таких місцях краще захистити себе за допомогою сервісу VPN.

Довіряйте тільки авторитетним сайтам

Якщо з яких-небудь причин інтернет-ресурси викликають у вас недовіру, то краще не відвідувати їх. Заходьте лише туди, де будете відчувати себе в безпеці.

Закрийте свої старі облікові записи

Видаліть свої дані з тих сайтів, якими вже не користуєтеся, зокрема, у тих компаній, у яких припинили купувати. Тим самим ви зменшите свій «цифровий слід». І у зловмисників буде менше зачіпок.

Почніть використовувати нову кредитну картку

За багато років, ймовірно, на багатьох сайтах залишилися дані вашої кредитної картки. Можна почати з «чистого аркуша». Почати використовувати нову кредитку і застосовувати кращі практики для захисту особистих даних. У тому числі і сильні паролі, і двухфакторную ідентифікацію.

Видаліть свої дані з пошукової видачі

Перевірте, яка інформація про вас доступна при пошуковому запиті. І видаліть зайве, щоб убезпечити себе. Наприклад, замість домашньої адреси, електронної пошти та мобільного номера достатнього вказати поштовий індекс. Для цього можна скористатися спеціальними сервісами або зробити все самостійно.

В Україні - своя специфіка

Далеко не всі українські користувачі почнуть негайно застосовувати вище перераховані рекомендації. Не в останню чергу через те, що в нашій країні трохи інші реалії. Команда реагування на кіберзагрози CERT-UA при Держспецзв'язку склала свій список рекомендацій. Тому в Україні все ще актуально:

  1. Ліцензійне програмне забезпечення
  2. Антивірус з технологією евристичного аналізу
  3. Брандмауер (брандмауер)
  4. Створення резервних копій на зовнішніх носіях, які не підключені до інтернету
  5. Уникайте використання «флешки», CD і DVD, якщо не довіряєте джерелу
  6. Не зберігайте аутентифікаційні дані в легкодоступних місцях (на робочому столі)
  7. Краще не користуватися фінансовими сервісами в загальнодоступних місцях
  8. Особлива увага при відкритті вкладень в електронних листах. Якщо є підозра, що в аттаче - вірус, то краще не відкривати.
  9. Увага до спливаючих вікон - уважно читайте, що вам пропонують, і нічого не схвалюють в поспіху.
  10. При використанні віддаленого доступу - обмежитися тільки «білим списком» (тільки ті ресурси, яким довіряєте)
  11. Встановіть обмеження числа неправильно введених логінів/паролів.

http://ubr.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали