Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Які зловживання зустрічаються в держзакупівлі і як з ними боротися

Редакція

18.10.2017 126 0 0

У Міністерстві економрозвитку і торгівлі дуже задоволені роботою системи держзакупівель ProZorro. За той рік, з серпня 2016 по серпень 2017 року, всі держтендерах проводяться виключно через ProZorro, кількість замовників зросла з 9,3 до 27,4 тис, учасників - з 30 до 115,4 тис, загальна сума оголошених торгів станом на 31 серпня 2017 року сягнула 725 млрд грн. А держбюджет завдяки ProZorro заощадив за рік понад 19 млрд грн - якщо слідувати логіці організаторів, які відраховують економію як різницю між максимумом заявлених цін і ціною кінцевої угоди.

Але те, що добре виглядає в цифрах, не так райдужно виглядає з боку підприємців, які беруть участь в тендерах. Безумовно, після ліквідації "старої" корупційної системи держзакупівель, яка не мала нічого спільного з конкурентними торгами, перед малим і середнім бізнесом відкрився величезний ринок. На цьому ринку в ролі замовника виступає держава з його майже необмеженими фінансовими можливостями.

Проте, навіть електронна система, яка за ідеєю врятована від ручного втручання, недосконала. Вона як і раніше має лазівки для зловживань і подтасовиванія результатів тендерів. При цьому права учасників захищені дуже слабко.

Джерело: http://ua.today/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали