Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Які фінансові переваги у ОСББ

14.05.2018

10 червня цього року в Україні набуде чинності закон «Про житлово-комунальні послуги». На думку аналітиків, новий закон буде стимулювати створення ОСББ, бо саме ця форма управління дозволяє економити на тарифах і має державну підтримку.

При цьому за словами експертів, ОСББ – не панацея від проблем, співвласники також стикаються з бюрократичними і юридичними труднощами.

Наприклад, цього року уряд запустив механізм монетизації субсидій. Щоб держава могла перераховувати необхідні кошти, ОСББ мали відкрити в казначействі рахунки зі спеціальним режимом використання. Але з цим виникли проблеми, тому виплати субсидій практично зупинилися. Пізніше уряд провів зустріч з представниками об’єднань, і питання вдалося владнати.

Іноді свіжостворені ОСББ змушені долати опір ЖЕКів, які нерідко затягують з передачею технічної документації або ключів від нежитлових приміщень.

Зазначимо, як пояснюють юристи, після державної реєстрації ОСББ не потребують актів про передачу будинку на баланс для того, щоб почати свою діяльність.

На думку фахівців, об’єднання співвласників, крім широкої автономії, надають жителям можливості для заробітку. Це дозволяє вивести будинок на самозабезпечення і зменшити комунальні платежі за утримання будинку та прибудинкової території практично до нуля. Наприклад, можна здавати в оренду нежитлові приміщення і при цьому економити 20% на податках.

ОСББ не платить податків, якщо кошти використовуються для забезпечення статутної діяльності. Таким чином, ОСББ залишається неприбутковою організацією незалежно від джерела надходження коштів за умови, якщо ці кошти будуть використані на забезпечення належного утримання багатоквартирного будинку.

Ще одним джерелом доходу може стати сортування та переробка сміття. За підрахунками, дев’ятиповерхівка може приносити до 16 тис. грн на рік, якщо буде сортувати і здавати папір як вторсировину.

На думку аналітиків, об’єднання співвласників – це можливість якісно господарювати у власному будинку, але її не варто переоцінювати. Наскільки така форма управління буде ефективною, залежить від багатьох чинників, зокрема, від активності та ініціативності мешканців і їхнього бажання бути справжніми господарями на своїй території.

http://naglyad.org/uk/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
28.06.2025
Які послуги Дії можуть використовувати компанії
Цифровізація – це стандарт, за яким уже працюють бізнес і установи. Паспорт – без сканів. Підпис – без ручки. Дані – без ручного введення.  Цифрові сервіси Дії вже інтегрували понад 25 000 бізнесів та установ. Вони ідентифікують клієнтів, підписують документи онлайн, пе...
27.06.2025
Особливості звільнення документів від легалізації та апостилювання
Звільнення офіційних документів від вимоги легалізації чи іншого додаткового посвідчення (апостиля) на підставі відповідних положень міжнародних договорів України не скасовує вимоги щодо надання засвідченого перекладу документа на офіційну мову держави, на території якої документ пред’являєтьс...
27.06.2025
Як працює програма компенсації 25 % вартості української сільгосптехніки
Програма діє відповідно до постанови КМУ від 01.03.2017 № 130 і є одним з інструментів реалізації політики «Зроблено в Україні», спрямованої на підтримку внутрішнього виробництва, локалізацію і розвиток промислового потенціалу. Більше за темою: Компенсація від держави за придбання ...
Кращі матеріали