Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Які декларації слід подавати в разі звільнення з публічної служби?

15.02.2021 7380 0 1

Під час кампанії декларування подавати декларації повинні не тільки особи, які наразі працюють на публічній службі, але й колишні посадовці, які звільнилися 2020 року. Такі особи мають подати декларацію типу «після звільнення», а не щорічну декларацію. 

Загалом, якщо особа звільняється з посади, яка передбачала подання декларацій, то вона має подати два типи декларації: перед звільненням та після звільнення.

Декларація перед звільненням подається протягом 20 робочих днів із дня звільнення. Вона охоплює період, що не був відображений деклараціями, які суб’єкт декларування подавав раніше. 

Зверніть увагу: якщо ви звільняєтеся під час кампанії декларування, то спочатку необхідно подати щорічну декларацію. Наприклад, ви звільнилися 31 січня 2021 року, отже, до звільнення вам слід подати щорічну декларацію за 2020 рік і лише потім декларацію перед звільненням, яка охоплюватиме період із 01.01.21 р. по 31.01.21 р.

Декларація після звільнення подається наступного року після звільнення у період кампанії декларування, тобто з 1 січня по 31 березня.

У яких випадках декларація після звільнення не подається?

Якщо до 1 квітня наступного року після звільнення з посади суб’єкт декларування знов розпочинає діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену в пп. «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону від 14.10.14 р. № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі – Закон № 1700), і подає декларацію відповідно до ч. 1 ст. 45 цього Закону (тобто щорічну), декларацію після звільнення подавати не потрібно.

У яких випадках декларації перед звільненням та після звільнення не подаються?

Якщо особа перестає бути суб’єктом декларування, наприклад згідно зі змінами, унесеними до законодавства, чи у зв’язку зі зміною статусу юрособи публічного права на юрособу приватного права, декларації перед звільненням та після звільнення подавати не треба. Адже в цьому разі особа втрачає статус суб’єкта декларування і на неї більше не поширюються вимоги фінансового контролю, а отже, особа вже не повинна подавати декларації. 

Наприклад, помічники суддів були суб’єктами декларування у період із 18.10.19 р. (дата набуття чинності Закону від 02.10.19 р. № 140-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції», згідно з яким їх віднесено до суб’єктів декларування) по 24.10.20 р. (дата набрання чинності Закону від 17.09.20 р. № 912-ІХ «Про розвідку», яким їх виключено із числа таких суб’єктів), у зв’язку із чим на них поширювалися вимоги ст. 45 Закону № 1700 щодо подання декларацій. Після 24.10.20 р. помічники суддів, а також особи, які звільнилися із цієї посади, не зобов’язані подавати декларації будь-якого типу.

У разі переведення держслужбовця на іншу посаду держслужби декларація перед звільненням та після звільнення не подається. Звільнення особи за переведенням або в разі якщо особа стала переможцем конкурсу та у зв’язку із цим звільнилася з роботи в одному органі і прийнята на роботу в інший орган наступного робочого дня (без урахування вихідних), не вважається припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки в такому разі відбувається лише зміна посади або інших істотних умов праці.

Якщо особа обіймала одночасно дві посади, що зумовлювали обов’язок подати декларацію, але протягом року звільнилася або іншим чином припинила перебувати на одній із таких посад, декларація перед звільненням та після звільнення не подається.

Нагадуємо, що кампанія декларування 2021 року триватиме до 31 березня.

Отримати роз’яснення щодо заповнення декларації безпосередньо від фахівців НАЗК можна: 

  • звернувшись до уповноважених підрозділів/осіб із питань запобігання корупції у вашій установі. Їхні контакти можна знайти за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/katalog-upovno...;
  • за телефоном контакт-центру НАЗК +38 (044) 200-06-94. Консультації надаються в робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00;
  • у службі технічної підтримки за адресою: support@nazk.gov.ua;
  • шляхом пошуку за ключовим словом у базі знань НАЗК за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua.

www.nazk.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали