Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як захистити бухгалтерські дані: ключові орієнтири

29.05.2019 627 0 0

Зовнішнє втручання у інформаційний діджитал-простір — справа буденна для більшості компаній. За даними Європейської бізнес асоціації, щоденно близько 400 компаній страждають від кіберзлочинів по всьому світу. На даний момент кібер-ризики займають другу сходинку серед найбільших бізнес-загроз і входять до ТОП-10 ризиків людства.

Захист даних є чи не найосновнішою корпоративною цінністю, з огляду на те, що маніпуляції з ними здатні сильно вдарити по матеріальній та іміджевій стабільності компанії. В цьому контексті бухгалтерія, як фінансовий і обліковий центр, має пріоритетну позицію.


Тільки ліцензійні продукти

В Україні ще присутній стереотип про те, що платять (і мають платити) за ліцензію лише великі корпорації. Давайте розберемо його на частини, щоб дати відповідь на питання: чому все ж варто платити? Перше — це технічна підтримка. Якщо ви використовуєте неліцензійний продуктів і, наприклад, раптово втрачаєте певний масив даних, то у такому випадку можете розраховувати виключно на себе. Перехід з одного продукту на інший також лягає на ваші плечі. Друге — це оновлення. Те, що відрізняє бухгалтерські IT-рішення від інших, адже законодавство у бухгалтерській сфері дуже мінливе і доступ до постійних оновлень тут гіпераважливий. Заповнений звіт за застарілим зразком є втратою як вашого часу (необхідність повністю перероблювати звіт вручну), так і ваших грошей (штрафи).

Третє — це якість продукту. Якраз той пункт, який найбільше відповідає за безпеку даних. Надійні виробники софту дбають про те, щоб їх продукція не виходила на «піратський ринок». Це призводить до того, що більшість неліцензійних рішень, які можна скачати чи до яких можна отримати доступ у нелегальний спосіб, не здатні належним чином захистити корпоративну інформацію. І навіть гарний і зручний інтерфейс ніяк не зможе компенсувати цей недолік.

Епоха хмарних рішень: облік онлайн

Якщо проаналізувати ключові випадки кібератак, які відбулися за останні 5-7 років, то більшість з них пов’язана саме з вживленням вірусу в програмні продукти (чи їх оновлення), які встановлювалися на персональний комп’ютер чи передаються від вже зараженого ПК до іншого ПК через корпоративну мережу. Сумнозвісний вірус NotPetya проник у ПЗ багатьох українських компаній саме у такий спосіб — хакери отримали доступ до сервера, який відповідав за розсилку оновлень для популярної в Україні програми документообігу.

Водночас, значну частину українських компаній ця атака обійшла стороною. Їх вберегло те, що вони перейли на хмарні продукти, які не мають прямого доступу до ПК, адже продукт не встановлюється на комп’ютер. Тобто через хмару заразитися майже неможливо. Інший ключовий момент — ПК також немає доступу до хмарної системи, тому ззовні заразитися хмарна система також не може. Звісно ж, хмарні рішення не є панацеєю, але продумана система багаторівневого захисту і обмеження зовнішнього впливу підвищує безпеку даних в рази. Однак варто пам’ятати, що хмарні рішення забезпечують надійний зовнішній захист, але значну роль все рівно відіграє саме людський фактор.

Кіберграмотність бухгалтерів

Як не дивно, але кіберграмотність у сучасному світі — одна із ключових професійних компетенцій. Це стосується і бухгалтерів. Так, ваша компанія може використовувати ліцензійну хмарну продукцію і надійні браузери, але завжди залишається момент, коли в IT-інфраструктуру входить людська дія. Тут важливо пояснити вашим працівникам, що цифрова приватність (паролі, ключі доступу тощо) є сферою їх безпосередньої відповідальності. Це теж саме, що втратити ключі від будинку з надійною системою сигналізації і броньованими дверима — вони не зіграють своєї ролі, якщо зловмисники мають ваші засоби доступу. Тому необхідно проводити постійні тренінги і семінари з приводу кіберграмотності, щоб мінімалізувати вплив людського фактору на надійність захисту ваших бухгалтерських даних.

Чи є в Україні бухгалтерський продукт, який відповідає наведеним критеріям?

Так. Це MASTER:Бухгалтерія — сучасний хмарний продукт, який розроблений досвідченими українськими спеціалістами в IT-сфері для потреб саме українського ринку. У продукті MASTER:Бухгалтерія реалізовано багаторівневу систему захисту даних, а хмарне рішення розташовується в найкращих дата-центрах. Таким чином, мінімізовано можливість передачі заражених файлів від зараженого ПК на сервер.

Одна із ключових переваг MASTER:Бухгалтерія— це постійні оновлення, які стосуються як формальної нормативної сфери (зміна функцій і налаштувань у відповідності до законодавчих змін), так і сфери захисту інформації (пошук нових рішень і технологій у просторі IT-безпеки). Так, як це хмарне рішення, то оновлення не потребують додаткових дій від клієнтів, а ризик втрати важливих даних попереджено за допомогою автоматичної функції формування їх резервної копії.

1 из 1

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали