Як «вижати» з інвесторів 120 млн доларів на непотрібну річ
25.04.2017 128 0 0
Ще в 2016 році Juicero називали одним з найкращих стартапів року. Інвестори наввипередки вкладали гроші в проект, розраховуючи добре на цьому заробити.
Дорога машина потрібна, щоб вичавлювати сік з особливих упаковок, які компанія доставляє тільки передплатникам. Соковитискач обладнаний Wi-Fi і QR-сканером, який навіть може визначити свіжість соку. Однак нещодавно з'ясувалося, що з аналогічним успіхом сік з пакетів можна вичавити власними руками.
Гарна ідея
Спочатку Juicero позиціонував себе як стартап для людей, ведучих здоровий спосіб життя. Разом з інноваційною соковижималкою клієнтам пропонували придбати підписку на доставку особливих пакетів з переробленими овочами та фруктами. Машина могла вичавлювати сік тільки з них.
Концепція стартапу полягала в тому, щоб привчити власника соковижималки постійно пити свіжі соки, не витрачаючи на це часу і зусиль.
Засновник стартапу Дуг Еванс заявив, що потужності Juicero вистачить, щоб підняти два електромобіля Tesla, що дозволяє апарату вичавлювати з пакету сік до останньої краплі.
50-річний Еванс заробив хорошу репутацію серед шанувальників здорової їжі. Ще в 2002 році він був співзасновником мережі магазинів Organic Avenue, яка продавала концентрати холодного віджиму. Після 10 років успішної роботи Еванс вирішив розлучитися з контрольним пакетом акцій і почати свій стартап.
Сферу високих технологій Дуг Еванс опанував досить швидко. Він каже, що витратив близько трьох років, щоб прийти до ідеї Juicero.
Інвестори згадують, що на переговорах засновник Juicero постійно говорив, що хоче створити революційний пристрій, який зможе вичавлювати сік з нарізаних фруктів і овочів. У 2014 році Эванг продемонстрував інвесторам тільки 3D-макет соковижималки, але вони повірили в проект і виділили перші гроші.
Крім своєї основної функції, соковижималка вміє зчитувати QR-код з кожної пачки, аналізує термін придатності і нагадує власнику про необхідність випити склянку соку, якщо він про це забув. Пристрій можна розглядати як персонального асистента, який відповідає за підтримання оптимального рівня вітамінів у крові.
Вартість Juicero останнім часом становила 400 доларів, а спочатку соковижималка коштувала майже 700 доларів. За пакети з соком потрібно платити додатково, від 5 до 8 доларів за кожен. Придбати їх можуть тільки власники соковижималки.
Пристрій, який може підключатися до інтернету і перетворювати спеціальні пакети з нарізаними фруктами та овочами в свіжий і корисний сік, привернуло увагу багатьох інвесторів.
У проект активно інвестували різні венчурні фонди і приватні інвестори, у тому числі венчурне підрозділ Google. У загальній складності стартап привернув 120 млн доларів. На тлі підвищених очікувань Juicero в 2016 році вдалося стати одним з найбільш фінансованих стартапів по виробництву обладнання в США. Здавалося б, Juicero цілком реально міг розраховувати на статус єдинорога, але раптово всі плани компанії зруйнувало одне журналістське розслідування.
Детальніше: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу