Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як узаконити будинок в Україні

08.08.2016

Українці вважаються власниками будинку лише, якщо дані про це містить Реєстр прав на нерухоме майно. Але реєстрація права власності на новий об'єкт нерухомості - останній етап процедури оформлення. Йому передують кілька дозвільних процедур, що дозволяють зводити будинок: отримання дозволу на старт робіт, реєстрація декларації на будівництво, введення в експлуатацію.

Вирішили узаконити будинок ... Перш за все - земля

Проходження кожної з цих процедур пов'язано з отриманням різних погоджень, дозволів від різних органів. Так, наприклад, якщо відсутній документ-підтвердження ваших прав на земельну ділянку, де ви хочете зводити будинок, легальне початок будівництва виключено. Для забудовника першим повинен стати документ на землю (договір оренди, договір суперфіцію, договір купівлі-продажу земельної ділянки ...)

Однією з найпоширеніших проблем, з якою стикаються при оформленні нового будинку - накладка кордонів: коли кордони двох земельних ділянок з різними кадастровими номерами збігаються частково або повністю.

Витоки проблеми - технічного характеру: в різні періоди діяли дещо відмінні процедури виготовлення землевпорядної документації. Будь-яка ділянка землі теоретично може стати метою претензій кількох осіб. Вирішувати спір буде суд.

Отже, ви маєте намір будувати житловий будинок, супутні споруди від альтанки до гаража, а з землею у вас ніяких проблем. Такі об'єкти відносяться до першої-другої категорії складності. Щоб легально їх будувати, необхідно подати органу державного архітектурно-будівельного контролю декларацію про початок виконання будівельних робіт.

Там зобов'язані зареєструвати цю декларацію за п'ять робочих днів (послуга безкоштовна). Коли будинок добудований, власник подає, а ДАБІ реєструє за десять робочих днів, декларацію, яка підтверджує можливість експлуатувати житло. Якщо не узаконити будинок ... Штрафи за "самовільне будівництво"

2015 рік діяла так звана будівельна амністія: можна було без сплати штрафів узаконити "самобуди".

Зараз така можливість відсутня. Тому якщо людина побудувала будинок / тепличку, але порахував непотрібним офіційно вводити їх в експлуатацію, то згідно зі ст. 96 Адміністративного кодексу йому загрожують штрафи: до 600 неоподатковуваних податком мінімумів (10,2 тис. Грн.).

Якщо ж мова йде про фізособу-підприємця або юридичну особу, застосовується штраф від 18 до 900 мінімальних зарплат (ст. 2 Закону України "Про відповідальність за порушення у сфері містобудівної діяльності").

Приклад: новий будинок побудований за договором спільної діяльності кількома юридичними особами, відноситься до II категорії складності. Штраф за його використання без введення в експлуатацію складе 45 мінімальних заробітних плат (65 250 гривень).

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://ubr.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали