Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як українському агробізнесу заробити на відходах

12.03.2018

Щовесни й осінь для великих і середніх підприємств завжди характерна одна і та ж картина. Палаючі поля, коли горить стерня і завали відходів тваринництва.

Проведені разом з німецьким Центром дослідження біомаси (DBFZ) підрахунки, показали наступне. У Харківській області доступні 20% біомаси, яка не має ніякого значення ні в оновленні грунтів, ні в харчуванні худоби.

Якщо її пустити на електроенергію, нею рік можна постачати півторамільйонний Харків, а теплом - три області: Харківська, Полтавську і Сумську.

По кожному виду відходів є дослідження. Наприклад, якщо переробляються відходи тваринництва в нашій області, ми отримуємо 243 МВт на годину - це рівно в п'ять разів більше, ніж виробляють все сонячні електростанції України.

Тепер подивимося, скільки біомаси використовується для отримання теплоенергії. Якщо мова про відходи рослинництва в області, а це характерно і для України в цілому, - то це менше 5%.

Що ми можемо запропонувати для вирішення цієї проблеми? Наприклад, ми розробили треки - оптимальної доставки від місця виробництва біомаси до місця її безпосереднього використання, щоб максимально заощадити на логістиці.

В Україні є прекрасний проект - перший і поки єдиний в країні біоенергетичний кооператив, створений три роки тому. Це 12 підприємств малого і середнього бізнесу. Вони пропорційно своїм земельним банкам виділили земельні ділянки під ріпак.

Завдяки участі в кооперативі ці господарства змогли знизити свої витрати на пальне майже вдвічі. До того ж вони підтримують соціальну відповідальність бізнесу - 10% від зекономленої суми кожне підприємство перераховує в фонд розвитку своєї місцевої громади плюс заправляє дві машини швидкої допомоги і шкільний автобус.

Ще один проект - це енергоефективність громада в селі Веселе, яка повністю забезпечує себе енергією за рахунок біомаси.

Але факт залишається фактом: цей проект визнаний Мінрегіонбудом і Радою Європи найкращим у сфері енергоефективності та альтеративних енергетики України, найкращим інвестиційним проектом в Харківській області.

Зараз створена демонстраціоннуя майданчик використання біомаси на діючих аграрних та інших підприємствах. На полігоні великих побутових відходів в Харкові в минулому році запущений завод, який виробляє газ і електроенергію в результаті спалювання сміття.

Також розпочалося будівництво біогазового заводу, який перероблятиме відходи тваринництва харчової промисловості та вирощування кукурудзи.

 https://ru.agroday.com.ua/2018/03/05/...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
11.07.2025
Підстави та наслідки припинення громадянства України
Громадянство України може припинятися лише за визначеними законодавством підставами. Примусове набуття громадянами України, які проживають на ТОТ, громадянства росії, не визнається Україною та не є підставою для втрати українського громадянства. Громадянство України може припинятися лише за визначен...
11.07.2025
Перехід на чотириденний робочий тиждень можливий у мирні часи – Державна служба зайнятості
Поки що чотириденний робочий тиждень в Україні можливий у форматі локальних домовленостей. Говорити про перехід України на чотириденний робочий тиждень під час війни було б дивно. Українці – або у війську, або для війська. Ринок праці також перейшов на військові рейки, ухвалено спеціальний Зак...
10.07.2025
Мінагрополітики запускає проєкт HONOR: агрокооперація малих виробників
Взято курс на інтеграцію з європейським простором і Спільною аграрною політикою ЄС. Кооперативи – одна з перевірених європейських практик сталого розвитку сільських територій, яку ми прагнемо адаптувати до українських реалій. Більше за темою: Створення та реєстрація сільськогосподарськог...
Кращі матеріали