Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як українці зможуть інвестувати за кордон

Редакція

03.07.2017 1125 0 0

З 3 липня Національний банк спростив українцям можливість інвестування в світову економіку. Дана подія в фінансовому секторі вже встигли назвати революційним. Адже мова йде про легальну можливість перераховувати валюту за кордон в межах $ 50 тис./рік.

До цього подібні операції громадяни могли провести, тільки отримавши від НБУ індивідуальну валютну ліцензію. Процедура їх отримання була складною, а інтерес до них низьким.

Зараз в Україні діє всього 65 індивідуальних ліцензій. Починаючи з сьогоднішнього дня українцям вже не потрібно їх отримувати, щоб вкладатися в міжнародні фінансові інструменти. Тепер НБУ видаватиме ліцензії в електронній формі за спрощеною процедурою.

1. Як можна почати інвестувати?

Для того щоб перевести валюту за кордон, потрібно звернутися в будь-який банк, відкрити там валютний рахунок і написати заяву на отримання електронної ліцензії НБУ.

Необхідно надати документи, які свідчать про наявність доходів, достатніх для перекладу. При подачі заяви потрібно буде вказати мету переказу грошей з України.

Після цього банк перешле вашу інформацію в НБУ, там вона буде внесена до відповідного реєстру. Е-ліцензія буде видана автоматично, а банк проведе переклад ваших грошей.

2. Мої заощадження "лежать під подушкою". Чи зможу я перевести ці гроші за кордон?

Для переказу коштів потрібно обов'язково подати або заповнену декларацію про доходи, або довідку про доходи і сплачені податки.

Також підійде електронна декларація з сайту Національного агентства з питань запобігання корупції (НАПКА), який працює з минулого року.

Тобто, ваші гроші повинні бути легальними в очах контролюючих органів і зарубіжних фінансофих інститутів.

3. Куди можна інвестувати валютні накопичення?

Громадянам дозволено виводити з країни валюту у вигляді інвестицій за кордон, розміщувати ці кошти на рахунках в іноземних банках або вносити платежі за договорами страхування життя, укладеними з іноземними компаніями.

Найпростіший спосіб вкладення - це покупка нерухомості за кордоном. Благо, ціна квадратного метра в ряді східноєвропейських країн (Чехія, Болгарія) нижче за київську.

4. Чи можна буде купувати акції іноземних компаній?

Так. У межах зазначеного обмеження з'явилася можливість купити акції або Apple, або Microsoft, або інший всесвітньо відомої компанії. Це ж стосується облігацій та інших фінансових інструментів.

У Європі та США великі фондові ринки, а гра на ринку акцій часто вимагає пильної уваги. Якщо часу для цього немає, то хорошим вкладенням може стати покупка інвестиційних сертифікатів. В цьому випадку ви просто спостерігаєте за зростанням (падінням) вартості вашого вкладення.

5. Чи зможу я перевести ці гроші на депозит?

Передбачається, що українці зможуть відкривати в тому числі депозити в іноземних банках. У ряді випадків для цього необхідно буде особисто прийти в банк за кордоном і відкрити там рахунок, надати документи про джерело походження коштів.

Однак, прибутковість таких вкладень на Заході практично нульова (серед країн ЄС найбільш високі ставки в Латвії і на Кіпрі - близько 2% річних в євро, а в Німеччині 0,1-0,3%).

У той же час, Європа не переживала такого "банкопаду" як Україна. Надійність західних банків може стати важливим аргументом для українських вкладників.

6. Який ще є цікавий спосіб вкладень?

Привабливою інвестицією може стати накопичувальне страхування життя. Фінансово грамотні європейці воліють накопичувальне страхування тим же банківським депозитам, відкладаючи протягом життя в середньому чверть зарплати на безбідну старість.

В українців тепер також з'являється можливість стати клієнтом компаній зі світовим ім'ям - AXA (Франція), Allianz (Німеччина), GRAWE (Австрія) або будь-який інший. Якщо хочете забезпечити собі гідну старість, сподіватися на державну пенсію не варто.

7. Чи потрібно буде отримувати цю ліцензію кожен раз, коли я буду переправляти 100 євро на свій пенсійний рахунок?

Електронна ліцензія є одноразовою, адже дає право на переказ коштів тільки в день її видачі.

Для того щоб збирати на пенсію або грати на ринку акцій, найкраще розмістити кошти на своєму рахунку в іноземному банку, подавши в пакеті документів відповідне цільове використання коштів.

Потім вже з цього банківського рахунку можна робити необхідні витрати.

8. Скільки коштує ліцензія?

Видача та анулювання ліцензій є безкоштовною. Платити доведеться лише комісію за переказ коштів в залежності від тарифів банку (в середньому 0,5-1% від суми переказу).

9. Звідки в українців гроші для інвестицій? Ми найбідніша країна!

Тільки за офіційними даними НБУ, поза банківською системою знаходиться понад 300 млрд грн готівкою. Ще близько 430 млрд грн українці зберігають на рахунках в банках. Гроші в країні є, залишилося тільки їх правильно вкласти.

10. Чи означає це, що з країни може почати безконтрольно витікати капітал?

Ні. Контролювати процес переказу коштів буде НБУ. Більш того Національний банк не очікує, що обсяг таких операцій вплине на валютний ринок. Мабуть, справа в тому, що не всі громадяни зможуть підтвердити джерела своїх доходів.

Важливим результатом цієї лібералізації може стати вихід з тіні багатьох українців зі своїми "кубушками". Крім того, це сприятиме подоланню фінансової безграмотності серед населення.

Джерело: https://biz.censor.net.ua/  

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали