Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як українці зможуть інвестувати за кордон

03.07.2017

З 3 липня Національний банк спростив українцям можливість інвестування в світову економіку. Дана подія в фінансовому секторі вже встигли назвати революційним. Адже мова йде про легальну можливість перераховувати валюту за кордон в межах $ 50 тис./рік.

До цього подібні операції громадяни могли провести, тільки отримавши від НБУ індивідуальну валютну ліцензію. Процедура їх отримання була складною, а інтерес до них низьким.

Зараз в Україні діє всього 65 індивідуальних ліцензій. Починаючи з сьогоднішнього дня українцям вже не потрібно їх отримувати, щоб вкладатися в міжнародні фінансові інструменти. Тепер НБУ видаватиме ліцензії в електронній формі за спрощеною процедурою.

1. Як можна почати інвестувати?

Для того щоб перевести валюту за кордон, потрібно звернутися в будь-який банк, відкрити там валютний рахунок і написати заяву на отримання електронної ліцензії НБУ.

Необхідно надати документи, які свідчать про наявність доходів, достатніх для перекладу. При подачі заяви потрібно буде вказати мету переказу грошей з України.

Після цього банк перешле вашу інформацію в НБУ, там вона буде внесена до відповідного реєстру. Е-ліцензія буде видана автоматично, а банк проведе переклад ваших грошей.

2. Мої заощадження "лежать під подушкою". Чи зможу я перевести ці гроші за кордон?

Для переказу коштів потрібно обов'язково подати або заповнену декларацію про доходи, або довідку про доходи і сплачені податки.

Також підійде електронна декларація з сайту Національного агентства з питань запобігання корупції (НАПКА), який працює з минулого року.

Тобто, ваші гроші повинні бути легальними в очах контролюючих органів і зарубіжних фінансофих інститутів.

3. Куди можна інвестувати валютні накопичення?

Громадянам дозволено виводити з країни валюту у вигляді інвестицій за кордон, розміщувати ці кошти на рахунках в іноземних банках або вносити платежі за договорами страхування життя, укладеними з іноземними компаніями.

Найпростіший спосіб вкладення - це покупка нерухомості за кордоном. Благо, ціна квадратного метра в ряді східноєвропейських країн (Чехія, Болгарія) нижче за київську.

4. Чи можна буде купувати акції іноземних компаній?

Так. У межах зазначеного обмеження з'явилася можливість купити акції або Apple, або Microsoft, або інший всесвітньо відомої компанії. Це ж стосується облігацій та інших фінансових інструментів.

У Європі та США великі фондові ринки, а гра на ринку акцій часто вимагає пильної уваги. Якщо часу для цього немає, то хорошим вкладенням може стати покупка інвестиційних сертифікатів. В цьому випадку ви просто спостерігаєте за зростанням (падінням) вартості вашого вкладення.

5. Чи зможу я перевести ці гроші на депозит?

Передбачається, що українці зможуть відкривати в тому числі депозити в іноземних банках. У ряді випадків для цього необхідно буде особисто прийти в банк за кордоном і відкрити там рахунок, надати документи про джерело походження коштів.

Однак, прибутковість таких вкладень на Заході практично нульова (серед країн ЄС найбільш високі ставки в Латвії і на Кіпрі - близько 2% річних в євро, а в Німеччині 0,1-0,3%).

У той же час, Європа не переживала такого "банкопаду" як Україна. Надійність західних банків може стати важливим аргументом для українських вкладників.

6. Який ще є цікавий спосіб вкладень?

Привабливою інвестицією може стати накопичувальне страхування життя. Фінансово грамотні європейці воліють накопичувальне страхування тим же банківським депозитам, відкладаючи протягом життя в середньому чверть зарплати на безбідну старість.

В українців тепер також з'являється можливість стати клієнтом компаній зі світовим ім'ям - AXA (Франція), Allianz (Німеччина), GRAWE (Австрія) або будь-який інший. Якщо хочете забезпечити собі гідну старість, сподіватися на державну пенсію не варто.

7. Чи потрібно буде отримувати цю ліцензію кожен раз, коли я буду переправляти 100 євро на свій пенсійний рахунок?

Електронна ліцензія є одноразовою, адже дає право на переказ коштів тільки в день її видачі.

Для того щоб збирати на пенсію або грати на ринку акцій, найкраще розмістити кошти на своєму рахунку в іноземному банку, подавши в пакеті документів відповідне цільове використання коштів.

Потім вже з цього банківського рахунку можна робити необхідні витрати.

8. Скільки коштує ліцензія?

Видача та анулювання ліцензій є безкоштовною. Платити доведеться лише комісію за переказ коштів в залежності від тарифів банку (в середньому 0,5-1% від суми переказу).

9. Звідки в українців гроші для інвестицій? Ми найбідніша країна!

Тільки за офіційними даними НБУ, поза банківською системою знаходиться понад 300 млрд грн готівкою. Ще близько 430 млрд грн українці зберігають на рахунках в банках. Гроші в країні є, залишилося тільки їх правильно вкласти.

10. Чи означає це, що з країни може почати безконтрольно витікати капітал?

Ні. Контролювати процес переказу коштів буде НБУ. Більш того Національний банк не очікує, що обсяг таких операцій вплине на валютний ринок. Мабуть, справа в тому, що не всі громадяни зможуть підтвердити джерела своїх доходів.

Важливим результатом цієї лібералізації може стати вихід з тіні багатьох українців зі своїми "кубушками". Крім того, це сприятиме подоланню фінансової безграмотності серед населення.

Джерело: https://biz.censor.net.ua/  

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали