Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як українцям виїхати на роботу в Швецію

Редакція

16.05.2017 28655 1 1

У Швеції склалася досить парадоксальна ситуація: економіка розвивається настільки швидко, що в країні з населенням 9,8 млн чоловік просто не вистачає робочих рук. Тому шведський уряд активно залучає кваліфікованих трудових мігрантів.

Офіційне працевлаштування дозволяє розраховувати не тільки на вид на проживання, але й на переїзд до Швеції разом зі своїми близькими, включаючи дітей до 21 року.

Найбільш перспективними сферами для працевлаштування з точки зору кваліфікованих фахівців є медицина, IT і промисловість. Для бажаючих відправитися на сезонну роботу є шанс працевлаштуватися на шведських фермах, у тому числі на зборі ягід.

Давайте детально розглянемо, як влаштуватися на роботу в Швеції і де її шукати.

Для працевлаштування у Швеції громадянам країн, що не входять в Євросоюз, необхідно отримати спеціальний дозвіл від локальних влади. Для цього достатньо мати діючий закордонний паспорт і пропозицію про роботу від шведської компанії.

Традиційно для Європи запрошувати співробітників з так званих «третіх країн» можна після виконання певних вимог. Оголошення про вакансії, потрібно розмістити на сайті EURES на строк не менше 10 днів. Крім того, зарплата іноземного фахівця повинна відповідати прийнятим стандартам. Зараз мінімальний рівень оплати праці до вирахування податків у Швеції становить приблизно 1350 євро.

Після дотримання цих формальностей роботодавець зі Швеції відправляє всі необхідні документи на затвердження в профспілку і передає здобувачеві офіційну пропозицію про роботу. Після цього трудовому мігранту необхідно подати заявку на отримання дозволу на працевлаштування у Швеції. Зробити це можна або в Консульстві Швеції або на порталі міграційного агентства. Одночасно члени сім'ї потенційного трудового мігранта можуть звернутися за отриманням ВНП.

Процедура отримання дозволу на роботу

Спочатку необхідно подати наступний пакет документів:

заповнену заяву;

копію закордонного паспорта;

офіційну пропозицію про роботу від роботодавця зі Швеції.

Крім того, потрібно сплатити реєстраційний збір у розмірі приблизно 200 євро.

Потім шведське міграційне агентство вивчить вашу заяву і прийме рішення. Цей процес може зайняти від 2 до 5 місяців. Тривалість залежить від способу подачі документів і типу працевлаштування.

Якщо рішення буде позитивним, необхідно оформити робочу візу. Також, якщо ви їсте працювати на строк більше 3 місяців, то вам нададуть карту ВНП Швеції. Вона діє до 2 років з можливістю продовження. Через 4 року трудовий мігрант отримує право на постійне місце проживання. Ще через 4 роки можна претендувати на шведське громадянство.

Деякі професії передбачають спеціальні правила працевлаштування, завдяки яким процедура отримання дозволу на роботу стає простіше. Наприклад, особливі правила поширюються на представників творчих професій, спортсменів, збирачів ягід і помічників по господарству.

Оформлення робочої візи

Після отримання дозволу на працевлаштування можна приступати до оформлення робочої візи. Для знаходження в Швеції протягом більше 90 днів необхідно подавати заяву на довгострокову візу типу D.

Ця процедура тісно переплетена з отриманням ВНП. Якщо ви отримаєте позитивне рішення щодо видачі карти ВНП, то це фактично гарантує отримання робочої візи. Але все ж потрібно відповідально підійти до оформлення документів.

Вам необхідно подати:

заповнену анкету на візу;

2 кольорові фотографії;

закордонний паспорт та копію українського паспорта;

документи, які доводять наявність дозволу на роботу або карти ВНП;

квитанцію про оплату візового збору.

Пам'ятайте, що в кожному випадку співробітники шведського Консульства можуть попросити пред'явити додаткові документи.

Найбільш перспективні вакансії і рівень оплати праці

Шведське законодавство не передбачає конкретного мінімального рівня оплати праці. Його, як і умови для робітників і соціальні гарантії, визначають колективні договори між профспілками і роботодавцями.

Офіційна статистика говорить про те, що приблизно 90% співробітників у Швеції мають рівень мінімальної оплати праці в межах 60-70% від середньої зарплати. Це набагато вище, ніж середній показник по Європі.

Середня зарплата в Швеції в 2017 році становить приблизно 3,5 тис. євро для кваліфікованих і 2,2 тис. євро для некваліфікованих працівників. За окремими видами діяльності рівень зарплат виглядає наступним чином:

водії, няні, доглядальниці, офіціанти, охоронці – 2-2,5 тис. євро;

інженери і будівельники –3,5-4 тис. євро;

IT-фахівці – 4-5 тис. євро;

юристи – 5,5 тис. євро;

менеджер середньої ланки – 5-6 тис. євро;

лікарі – 6-6,5 тис. євро;

авіадиспетчери – 6,7 тис. євро;

фінансисти, менеджери великих компаній – 10 тис. євро.

Українцям найпростіше знайти роботу в сфері IT і медицині. Також хороші шанси на працевлаштування мають інженери, будівельники, представники сфери освіти. Для некваліфікованих працівників ідеально підійде сезонна робота на фермі. На зборі ягід і грибів можна отримати від 2 тис. до 3 тис. євро в місяць.

Детальніше: http://hyser.com.ua/economics/kak-ukr...

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 1

Кращі матеріали