Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як українцям отримати медичну допомогу за кордоном і не розоритися?

Редакція

08.02.2018 154 0 0

Збираєтесь за кордон або відправляєте в поїздку своїх дітей? Пам'ятайте, що проблеми зі здоров'ям, травма або нещасний випадок можуть наздогнати будь-яку людину, незалежно від того, в діловому він відрядженні або у відпустці. Про що потрібно знати перед відправкою за кордон, щоб рахунки за лікування не стали неприємним сюрпризом і важким тягарем.

ТАМ ДОРОГО. Незважаючи на всі нарікання на нашу систему охорони здоров'я, медичну допомогу в своїх поліклініках і лікарнях українці можуть отримати досить легко і, за світовими мірками, дуже дешево. Чи знаєте ви, наприклад, що наші співвітчизники, які виїхали на постійне місце проживання до Німеччини, часто лікуються, будучи в гостях на Батьківщині? Це відноситься, наприклад, до галузі стоматології, яка не покривається державним страхуванням. Так що очікувати ті ж послуги за ті ж гроші за кордоном не варто. Рахунки, які в Україні можуть становити до 500 гривень, в лікарні Нью-Йорка або Берліна потягнуть на кілька тисяч доларів.

СТРАХОВКА - ось те, про що ви повинні подбати з такою ж відповідальністю, з якою купуєте квитки, бронюєте готелі і плануєте маршрут. Від того, наскільки уважними ви будете в процесі її оформлення, буде залежати те, скільки ви витратите на можливе лікування або транспортування і витратите взагалі.

Наявність страхового поліса передбачено законодавством України. Тобто кожен турист страхується. Але як? Ось у чому питання! Якби таке страхування реально працювало, ми б не були свідками ситуацій, коли українці, травмовані або хворі за кордоном, шукають допомоги і підтримки через соцмережі. Багато стикаються з відмовою в допомозі, неякісним її наданням або з незапланованими витратами, що не покриваються страховкою. Бували випадки, коли за оплату відправки тіл загиблих туристів в Україну зовсім ніхто не брався.

ЩО ВРАХУВАТИ? Обрана вами або вашим туристичним агентом страхова компанія повинна діяти саме в тій країні, куди ви їдете, і повинна відповідати її вимогам щодо медичної страховки. Зазвичай така інформація розміщується на сайтах Міністерств охорони здоров'я. Підтвердження також можна запросити і в самій страховій компанії.

Знайте, що туристичні агентства, які надають комплексні послуги, швидше за все оформлять для вас страховку по мінімальним пакетом. Він, наприклад, може не включати в себе невідкладну допомогу, а буде містити тільки екстрену. У документах може бути зазначено, що лікування травм, отриманих при певних обставинах, наприклад, під час їзди на велосипеді, не покривається таким пакетом. Або що, в разі якщо ви не повідомили асистуючої компанії (компанія-ассістенс - є сполучною і координуючим ланкою між страховою компанією в Україні і медичним обслуговуванням в країні перебування) про свій похід до лікаря заздалегідь, витрати вам ніхто не покриє. Тому друге, на що потрібно обов'язково звернути увагу - це відповідність програмі страхування мети вашого поїздки або виду відпочинку, який вам належить.

ЯКІ Є МОЖЛИВОСТІ? Є два варіанти страхування:

ПЕРШИЙ ВАРІАНТ. Коли ви дієте через компанію-ассістенс і в процесі лікування нізащо не платите;

ДРУГИЙ ВАРІАНТ. Коли ви берете всі витрати на себе, а по приїзду в Україну пред'являєте рахунки для відшкодування своїй страховій компанії.

І той, і інший варіанти мають свої ризики і свої плюси. Перший, наприклад, підійде людям, які погано знають мову і особливості країни перебування, а також не орієнтуються в медичній термінології. У цьому випадку за людину все вирішує компанія-ассістенс - потрібно лише подзвонити за вказаним у договорі номером телефону. Компанія сама знайде лікаря або клініку, домовиться про прийом і проконтролює всі фінансові питання. У другому випадку дуже важливо мати справу з надійною страховою компанією, не скупитися на поліс і ретельно зібрати всю медичну і фінансову документацію. Такий варіант підійде тим, хто добре знає мову, а також вже мав справу з системою охорони здоров'я країни перебування і знає про те, куди і до кого звертатися за допомогою.

ПАМ'ЯТАЙТЕ, що жодна країна не зацікавлена ​​оплачувати лікування іноземців за свій рахунок. Тому відсутність грошей або мінімальний страховий пакет будуть тільки вашою проблемою.

Джерело: https://etcetera.media/kak-ukraintsam...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали