Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як українцям отримати медичну допомогу за кордоном і не розоритися?

08.02.2018

Збираєтесь за кордон або відправляєте в поїздку своїх дітей? Пам'ятайте, що проблеми зі здоров'ям, травма або нещасний випадок можуть наздогнати будь-яку людину, незалежно від того, в діловому він відрядженні або у відпустці. Про що потрібно знати перед відправкою за кордон, щоб рахунки за лікування не стали неприємним сюрпризом і важким тягарем.

ТАМ ДОРОГО. Незважаючи на всі нарікання на нашу систему охорони здоров'я, медичну допомогу в своїх поліклініках і лікарнях українці можуть отримати досить легко і, за світовими мірками, дуже дешево. Чи знаєте ви, наприклад, що наші співвітчизники, які виїхали на постійне місце проживання до Німеччини, часто лікуються, будучи в гостях на Батьківщині? Це відноситься, наприклад, до галузі стоматології, яка не покривається державним страхуванням. Так що очікувати ті ж послуги за ті ж гроші за кордоном не варто. Рахунки, які в Україні можуть становити до 500 гривень, в лікарні Нью-Йорка або Берліна потягнуть на кілька тисяч доларів.

СТРАХОВКА - ось те, про що ви повинні подбати з такою ж відповідальністю, з якою купуєте квитки, бронюєте готелі і плануєте маршрут. Від того, наскільки уважними ви будете в процесі її оформлення, буде залежати те, скільки ви витратите на можливе лікування або транспортування і витратите взагалі.

Наявність страхового поліса передбачено законодавством України. Тобто кожен турист страхується. Але як? Ось у чому питання! Якби таке страхування реально працювало, ми б не були свідками ситуацій, коли українці, травмовані або хворі за кордоном, шукають допомоги і підтримки через соцмережі. Багато стикаються з відмовою в допомозі, неякісним її наданням або з незапланованими витратами, що не покриваються страховкою. Бували випадки, коли за оплату відправки тіл загиблих туристів в Україну зовсім ніхто не брався.

ЩО ВРАХУВАТИ? Обрана вами або вашим туристичним агентом страхова компанія повинна діяти саме в тій країні, куди ви їдете, і повинна відповідати її вимогам щодо медичної страховки. Зазвичай така інформація розміщується на сайтах Міністерств охорони здоров'я. Підтвердження також можна запросити і в самій страховій компанії.

Знайте, що туристичні агентства, які надають комплексні послуги, швидше за все оформлять для вас страховку по мінімальним пакетом. Він, наприклад, може не включати в себе невідкладну допомогу, а буде містити тільки екстрену. У документах може бути зазначено, що лікування травм, отриманих при певних обставинах, наприклад, під час їзди на велосипеді, не покривається таким пакетом. Або що, в разі якщо ви не повідомили асистуючої компанії (компанія-ассістенс - є сполучною і координуючим ланкою між страховою компанією в Україні і медичним обслуговуванням в країні перебування) про свій похід до лікаря заздалегідь, витрати вам ніхто не покриє. Тому друге, на що потрібно обов'язково звернути увагу - це відповідність програмі страхування мети вашого поїздки або виду відпочинку, який вам належить.

ЯКІ Є МОЖЛИВОСТІ? Є два варіанти страхування:

ПЕРШИЙ ВАРІАНТ. Коли ви дієте через компанію-ассістенс і в процесі лікування нізащо не платите;

ДРУГИЙ ВАРІАНТ. Коли ви берете всі витрати на себе, а по приїзду в Україну пред'являєте рахунки для відшкодування своїй страховій компанії.

І той, і інший варіанти мають свої ризики і свої плюси. Перший, наприклад, підійде людям, які погано знають мову і особливості країни перебування, а також не орієнтуються в медичній термінології. У цьому випадку за людину все вирішує компанія-ассістенс - потрібно лише подзвонити за вказаним у договорі номером телефону. Компанія сама знайде лікаря або клініку, домовиться про прийом і проконтролює всі фінансові питання. У другому випадку дуже важливо мати справу з надійною страховою компанією, не скупитися на поліс і ретельно зібрати всю медичну і фінансову документацію. Такий варіант підійде тим, хто добре знає мову, а також вже мав справу з системою охорони здоров'я країни перебування і знає про те, куди і до кого звертатися за допомогою.

ПАМ'ЯТАЙТЕ, що жодна країна не зацікавлена ​​оплачувати лікування іноземців за свій рахунок. Тому відсутність грошей або мінімальний страховий пакет будуть тільки вашою проблемою.

Джерело: https://etcetera.media/kak-ukraintsam...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
18.07.2025
Стартував новий маркетинговий сезон торгівлі зерновими на біржі
З 1 липня 2025 року до 30 червня 2026 року триває новий сезон біржової торгівлі зерновими. Так, на Українській універсальній біржі (УУБ) вже укладено перші контракти, зокрема на постачання 100 тонн пшениці нового врожаю на понад 800 тис. грн. Це свідчить про високу зацікавленість ринку та готовність...
18.07.2025
Як записатися для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС
Розглянемо крок за кроком, що потрібно зробити, щоб через вебпортал ДПС записатися в електронну чергу Центру обслуговування платників. Який алгоритм запису для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС? Згідно з абзацом другим розд. I Примірного положення центру обслуговування платників,...
18.07.2025
В Україні – нові Прем’єр-міністр та Кабмін
Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. За таке рішення проголосували 262 народних депутати. Під час виступу в Парламенті новопризначена очільниця Уряду ...
Кращі матеріали