Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як українцям відкрити візу в США: покрокова інструкція і «підводні камені»

Редакція

09.06.2017 1155 0 0

З травня 2014 року, після офіційної заяви Посла США в Україні Джеффрі пайеттах, українці отримали можливість відкриття туристичної візи типу В1 / В2 (короткострокові ділові поїздки і туризм) терміном на 10 років. Раніше віза українцям видавалася на 5 років.

Сьогодні активно ходять чутки про те, що отримати американську візу вкрай складно. Так, дійсно, візовий офіцер Посольства в кожному заявника бачить потенційного мігранта. Ваше завдання - переконливо довести, що це не так, і що центр ваших життєвих інтересів знаходиться в Україні. І ніяких планів мігрувати в США у вас немає. Навіть форма візової анкети DS 160 називається «Анкета на отримання неімміграційної візи».

Ми не стали спростовувати чутки, а розібралися в цьому питанні на власному досвіді. Все, про що нам вдалося дізнатися, пройшовши процедуру подачі документів на американську візу, пропонуємо вашій увазі. Як ви вже, напевно, здогадалися мова піде про те, як отримати візу типу В1/В2 (короткострокові ділові поїздки і туризм).

Ваш порядок дій

Повна інформація про порядок ваших дій для отримання американської візи докладно описана на офіційному сайті посольства США в Україні. Саме посольство знаходиться за адресою м.Київ, вул. авіаконструктора Ігоря Сікорського (колишня вул. Танкова), 4 До речі, сайт Посольства тримовний, тому ви можете читати всі приписи українською, російською або англійською мовами.

Вам потрібно зробити одне фото розміром 5 * 5 сантиметрів. У фотоцентрі попросіть, крім роздрукованих фотографій, відправити вам цифровий формат фото по електронній пошті. Воно вам знадобиться в цифровому вигляді при заповненні онлайн візової анкети DS 160. Про неї розповім трохи пізніше. Одне роздруковане фото ви, згідно з вимогами посольства, повинні взяти з собою на співбесіду. Хоча візовий офіцер про фото не питає. Але краще, щоб воно було при вас.

Далі зайдіть на сайт і скачайте бланк квитанції для оплати візового збору в розмірі 160 доларів США. Квитанція дійсна до оплати 3 дні з моменту її отримання (скачування). Оплата здійснюється в гривнях за курсом, що визначається Посольством на момент оплати. Платіть в будь-якому відділенні, але ТІЛЬКИ в Райффайзен Банку Аваль. Через 5 годин після оплати візового збору, інформація по вашій оплаті буде доступна в базі даних Посольства США та ви зможете внести 18 цифр квитанції (дивіться нижче) в спеціальну форму на сайті Посольства, щоб призначити собі співбесіду. Але про це трохи пізніше.

Так виглядає оплачена квитанція за візовий збір. Зверніть увагу на 18 цифр квитанції, які підкреслені ручкою. Вони вам ще знадобляться.

Отже, фото і оплачена квитанція у нас «на руках». Далі заповнюємо саму візову анкету DS 160. Попередньо ознайомтеся з порядком заповнення форми DS 160 тут.

Анкета заповнюється англійською мовою. Якщо ви не знаєте або погано знаєте англійську, краще попросіть допомогти з анкетою людини з хорошим знанням мови. Тільки одне поле анкети потрібно заповнити українською мовою: вписати повністю ваше прізвище, ім'я та по батькові. Далі чесно відповідаєте на всі питання анкети. У рядку про вашому середньомісячний дохід ставте суму в українських гривнях.

В останньому блоці питань вас запитають про те, залучалися ви до кримінальної відповідальності, чи є ви терористом, пов'язані ви з торгівлею людьми, відмиванням грошей, чи є у вас інфекційні захворювання і т.д. Уважно читайте ці питання, відповідаючи на них. В середньому, на заповнення анкети у вас піде 1,5-2 години. В кінці в форму анкети потрібно завантажити ваше фото в електронному вигляді.

Також ви можете заповнювати анкету в кілька етапів, якщо у вас немає вільного часу зробити це «в один присід». Якщо Ви зробите перерву в заповненні анкети на 20 хвилин, сеанс заповнення автоматично закінчиться і вся внесена інформація зникне. Вам доведеться почати все спочатку, якщо Ви не записали реєстраційний номер своєї анкети. Тому номер анкети запишіть або сфотографуйте відразу. Щоб уникнути втрати даних, регулярно натискайте клавішу «Save» (зберегти) і збережіть анкету на своєму комп'ютері.

Після заповнення візової анкети DS-160 генерується сторінка підтвердження з буквено-цифровим штрихкодом. Роздрукуйте цю сторінку.

Роздрукувавши сторінку підтвердження зі штрихкодом, натисніть кнопку (назад) у вікні веб-браузера та відправте резервну копію анкети DS-160 на адресу своєї електронної пошти. Файл буде відправлений вам в форматі PDF.

Детальніше: http://hyser.com.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали