Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як зняти арешт з майна: Мін'юст

30.12.2020 393 0 0

В порядку забезпечення позову або в рамках виконавчого провадження часто накладається арешт на рухоме і нерухоме майно боржника. У разі ж закінчення виконавчого провадження він знімається, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи примусового виконання рішення, а також виробляються інші дії, необхідні у зв'язку із завершенням виконавчого провадження.

Особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить йому, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.

У разі прийняття судом рішення про зняття арешту з майна - він знімається за постановою виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини.

Виконавець зобов'язаний зняти арешт з рахунку боржника не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від банку документів, що підтверджують, що на кошти, що знаходяться на рахунку, заборонено звертати стягнення відповідно до Закону «Про виконавче провадження».

З майна боржника може бути знято арешт за постановою начальника відповідного відділу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, якщо виявлено порушення порядку накладення арешту, встановленого цим Законом.

При наявності письмового висновку експерта, суб'єкта оціночної діяльності, підприємства про неможливість або недоцільність реалізації арештованого майна боржника у зв'язку із значним ступенем його зносу, пошкодження або в разі якщо витрати, пов'язані із зверненням в таке майно стягнення, перевищують грошову суму, за яку воно може бути реалізовано, арешт з майна боржника може бути знято за постановою виконавця.

У всіх інших випадках арешт з майна чи коштів може бути знятий за рішенням суду.

Зазначені в цій статті постанови можуть бути оскаржені сторонами в порядку, встановленому Законом.

minjust.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали