Як уряд змінить правила реєстрації касових апаратів
29.12.2017 258 0 0
Напередодні новорічних свят Кабмін і Державна фіскальна служба стали з особливою запеклістю боротися з неврахованої готівкою. Найрізноманітнішими методами: від перевірки закладів, де проводяться новорічні корпоративи до вдосконалення законодавчої бази щодо застосування касових апаратів.
Тим часом триває активна робота над спрощенням законодавства з реєстрації РРО.
Це стосується як спрощення процедур, пов'язаних з касовими апаратами, так і інших важливих питань: паперових копій десятків нікому не потрібних документів на фанерних «куточках споживача» (крім самих перевіряючих), зареєстрованих паперових «книг скарг» та інших.
Спрощення процедур
Зокрема, передбачається скасувати при реєстрації/перереєстрації РРО документи: договори купівлі самого РРО та оренди приміщення, де буде встановлена каса. Як раніше заявляв учасник робочої групи при Мінфіні з питання застосування РРО Андрій Панасюк, питання спрощення реєстрації касових апаратів передбачається завершити протягом 2-3 місяців.
Йдеться про зміну норм наказу Мінфіну №547, який регулює порядок реєстрації та пломбування апаратів.
Існуюча процедура реєстрації касового апарату складна і складається з восьми кроків. Одним з її елементів є подання органам УКРІНФОРМ договорів купівлі самих РРО та договорів оренди приміщень.
Уявляєте, скільки треба паперів принести, якщо мова йде не про один апараті, а як у нашій компанії, про сотні РРО.
Договір з центром сервісного обслуговування залишається і його треба буде надати в ГФС. Але і тут буде позитивна зміна: в разі, якщо реєструється багато кас, які будуть обслуговуватися за одним договором сервісу, досить буде принести одну копію договору на всю партію, а не на кожен РРО.
У ДФС повинен нарешті заробити електронний кабінет, і документи можна буде подавати в електронному вигляді. Ця можливість передбачена законодавством і зараз, але як майже завжди у держорганів - не реалізована. Старт цього кабінету обіцяють на 1 лютого 2018 року.
На жаль, напевно сказати, що саме вже вирішено, а що ще знаходиться в стадії обговорення, можна буде тільки після того, як будуть підписані зміни до наказу Мінфіну №547.
Що може залишитися
Майже напевно залишиться невирішеною головна проблема - з Книгою обліку розрахункових операцій (КОРО). З усією її безглуздою процедурою подклеіванія роздрукованих фіскальних чеків в зареєстровану в ГФС книгу.
Всі ці чеки відправляються в ГФС і пояснити, навіщо потрібна ця книга і це підклеювання на офіційних зустрічах не може ніхто, якщо не брати до уваги аргументів на кшталт «як би чого не вийшло» і «а що ж ми будемо перевіряти». Ще раз підкреслю - політичної волі, рішучості щось міняти - немає. Є імітація діяльності, при чому навіть імітація - млява.
Майже напевно також залишиться норма з адресою: при зміні назви вулиці або населеного пункту (в ході декомунізації, наприклад, яка триває вже кілька років) всю реєстрацію потрібно буде повторювати заново.
В іншій країні змінили б назва вулиці в держреєстрах і все. Але в Україні бізнес повинен буде, як і раніше, з новою пачкою паперових копій і з оригіналами йти на уклін до чиновника.
Проте, на практиці навіть ці невеликі зміни скоротять витрати підприємств на папір при реєстрації РРО.
Можливо, буде легше з електронним кабінетом. Хоча не можна виключати, що возити паперові документи виявиться простіше. Якщо система не буде зависати і працювати коректно.
На жаль, якогось особливого полегшення роботи, яке відбулося б зі скасуванням подклеіванія чеків в паперові книги, не передбачається.
Хіба що, як повідомлялося раніше, вдасться прибрати з відповідного пункту про КОРО слово «щодня». Тобто підклеюють чеки в цю книгу можна буде рідше.
Джерело: http://www.prostopravo.com.ua/
Коментарі до матеріалу