Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як правильно витрачати і заощаджувати

Редакція

29.09.2016 1435 0 0

У сучасному світі існує велика кількість різних компаній, які не витримують конкуренції і припиняють свою діяльність. Ніколи не можна бути абсолютно впевненим у тому, що величезні доходи і успішне функціонування - це назавжди. Але, тим не менш, можна говорити про те, що запорука успіху компанії залежить від особистісних якостей кожного співробітника, особливо у фінансовій сфері.

Ви запитаєте: де ж зв'язок? А відповідь лежить на поверхні, так як перш ніж взятися за бюджет навіть маленької компанії потрібно навчитися керувати своїми доходами, раціонально їх розподіляти і робити заощадження.

Сьогодні ми і спробуємо допомогти вам навчитися управляти і контролювати свої грошові потоки.

1. Методи складання особистого бюджету

Багато вчених і експерти фінансового середовища пропонують складати особистий бюджет за прикладом державного. Іншими словами, частину своїх доходів, а саме 30% потрібно відкласти в рівних частках в два «фонду». Перший фонд - непередбачені витрати, наприклад, ремонт машини або спонтанна вечірка, а другий - заощадження на чорний день або ж на велику покупку.

З решти 70% доходів відраховуємо постійні витрати, а все інше пропорційно ділимо на змінні або ж сезонні потреби (в жовтні купуємо зимові чоботи, а в березні - абонемент в спортзал і т.д.)

Найгнучкішої частиною доходів є витрати на постійні потреби, так як ми самі можемо керувати процесом, аналізуючи статистику своїх витрат за минулий місяць. Якщо ж поступово скорочувати частину постійних витрат, ви зможете збалансувати свій бюджет і робити непогані накопичення, яких буде достатньо для здійснення великих покупок і на якісний відпустку. Але не варто нехтувати вищезгаданими резервними фондами, так як саме вони можуть допомогти вам знайти вихід з непередбачуваною ситуації, або ж у разі її відсутності стануть непоганим вкладенням в велику покупку.

Існує ще один метод правильного складання особистого бюджету. Він ще легше попереднього. Його суть в простому записуванні всіх своїх доходів і витрат. Цей метод не поступається за ефективністю попереднього, так як він допомагає знизити ваші витрати на 10-30%.

Дотримуючись цього методу, варто відкладати приблизно 10% від кожного грошового надходження. Чому ж саме 10%? Все дуже просто, саме такий відсоток зовсім не відчувається, оскільки щомісяця у кожної людини абсолютно безслідно йде майже 30% доходів. Таким чином ви не відчуєте особливого нестачу коштів і зможете зберегти свої гроші.

2. Методи економії

Коли люди скаржаться на катастрофічну недостатність грошей, скоріше за все проблема в тому, що вони роблять багато непотрібних витрат.

    Золоте правило: все необов'язкові витрати - це потенційний резерв для економії. Але не варто думати, що потрібно перестати витрачати гроші собі на втіху, а лише на найнеобхідніші речі і продукти. Спробуємо розібрати на прикладі. Кожен з нас любить ходити в кіно, і кожен знає різницю в ціні ранкового перегляду і в прайм-тайм. Так чому ж не сходити на той самий фільм, в той же кінотеатр, але на пару годин раніше. Ви від такої перестановки ніяк постраждаєте, але ще і збережіть певну частину свого бюджету.

Така ж ситуація і з одягом. Не обов'язково йти в найдорожчий бутік для здійснення покупки заради бренду. Якісний одяг можна знайти в середньому сегменті і скористатися періодом розпродажів. Варто пам'ятати, що дорожче - це ще не означає краще.

Унікальне засіб економії - різні знижки і розпродажі. І це стосується не тільки одягу і взуття. Наприклад, покуштувати спортзал в нічний або ранковий час можна набагато дешевше, ніж у вечірній. Так само і всілякі розваги краще відвідати в будні дні, а не в неділю.

Ще один ефективний метод економії - відмова від бізнес-ланчів в кафе по сусідству. Майже кожна організація, компанія має обладнану кухню з усім необхідним приладдям, де ви зможете розігріти домашню їжу і смачно пообідати. Це цілком відчутна частина витрат, або економії - дивлячись з якої точки зору дивитися.

З метою заощадження також звертайте увагу на численні преференції мережевих магазинів. Йдеться про різні програми лояльності, які пропонують бонуси і знижки.

3. Методи збільшення рівня своїх доходів

Найефективніший спосіб збільшення своїх доходів - простий контроль бюджету. Не дарма в народі існує приказка: «Гроші люблять рахунок» або ж «копійка гривню береже». Вся справа в тому, що контролюючи свої витрати, ви зможете досягти зростання дохідної частини вашого бюджету.

Ніколи не варто соромитися повертати своє: відрахування на дітей, страхові премії, перерахунок комуналки і так далі. Саме ці нехитрі прийоми і допоможуть збільшити резервну частину вашого бюджету.

4. Різні програми для обліку фінансів

Однією ідеальної програми для обліку фінансів не існує, хоча їх різновид досить широка (наприклад, My Budget, BUDGT і багато інших).

Основним недоліком усіх цих програм є необхідність в ручну вводити кожну суму витрат. На це йде досить багато часу. Також можливі непередбачені розрахунки, які вибиваються з математичної логіки апарату прогнозування та фіксування витрат.

Більшість експертів радять використовувати стандартну програму пакета Microsoft - Excel. Вона зручна у використанні завдяки вбудованим шаблонами розрахунків. Але варто відзначити і досить обмежені функціональні можливості програми.

Сьогодні популярності набирає програма «Гроші ОК» - зручний і функціональний інструмент, що дозволяє синхронізувати витрати і доходи всіх членів сім'ї для спільного обліку.

Варто відзначити ряд найбільш функціональних і приємних у користуванні додатків для обліку витрат - Spendee, CoinKeeper або «Дзен-мані». Ці програми мають успіх завдяки можливості прогнозованого розрахунку доходів. Ще одна особливість - можливість контролювати різнопланові витрати (транспорт, продукти, одяг).

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали