Як отримати кредит під нерухомість: 10 безкоштовних рад
20.07.2016 156 0 0
Кредит під заставу нерухомості надається практично на будь-які цілі, не заборонені законодавством: оплата великих покупок, ремонт, навчання, подорож, купівля обладнання і поповнення оборотних коштів.
Не видаються позики під заставу нерухомості: на лікування, рефінансування позик в інших банках, сплату податків, погашення комуналки, покупку нерухомості і землі, а також придбання цінних паперів різного виду і класу.
Найважливіші моменти при оформленні кредиту під заставу нерухомості:
1. При отриманні кредиту під заставу оформляється два договори: кредитний договір і договір іпотеки, за яким нерухомість переходить в заставу банку. Законодавчо передбачено оформлення та договору застави (використовуються юридичними особами). Для фізичних осіб частіше оформляється саме іпотека.
2. Найбільш важливими моментами, які необхідно перевіряти під час підписання договору кредиту:
сума кредиту;
точний розрахунок сукупної вартості кредиту (як у відсотках, так і в грошовому вираженні). При цьому, повинні враховуватися відсотки по кредиту, а також вартість всіх супутніх послуг (реєстратора, нотаріуса, страховки, оцінки майна та інше);
дата видачі кредиту (якщо кредит видається частинами - дати і суми таких частин), а також терміни його погашення;
право дострокового погашення кредиту;
річна процентна ставка: повинна бути вказана саме річна, а не щомісячна або в розрахунку на день, тобто 3,5% в місяць, це куди більше ніж 35% в рік;
штрафні санкції, особливо за прострочення платежу, а також порядок нарахування і сплати таких штрафних санкцій;
умови дострокового розірвання договору (Необхідно враховувати, що можуть бути прописані умови, за якими банк має право вимагати дострокового повернення всього кредиту, за невелике порушення, наприклад, за 2-3 прострочення платежу).
3. При оформленні договору іпотеки дуже важливо пам'ятати:
договір повинен укладатися в письмовій формі і обов'язково завірятися нотаріусом;
в договорі має бути зазначено зміст і розмір основного зобов'язання (тобто вказано, що забезпечують кредитні зобов'язання на конкретну суму);
опис предмета іпотеки (тобто опис нерухомого майна);
вказівка про видачу або невидачі заставної;
порядок звернення стягнення на об'єкт іпотеки в разі прострочення платежу.
4. При оформленні кредиту і договору іпотеки також можуть знадобитися і згода чоловіка (дружини), якщо людина в шлюбі. А також згоду інших власників, якщо в іпотеку передається майно, яке належить кільком особам.
5. При оформленні іпотеки на нерухомість, на яку є права дітей, потрібен дозвіл органів опіки.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://ubr.ua
Коментарі до матеріалу