Як отримати грант малим і середнім агровиробникам
28.11.2017 323 0 0
Агропідприємство, яке претендує на отримання гранту, повинно чітко обґрунтувати, як отримані кошти допоможуть не лише одному фермеру, а й вплинуть на весь ланцюжок створення доданої вартості: постачальників, закупників, інших фермерів тощо.
Підприємства, які претендують на отримання коштів від Проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Підтримка аграрного і сільського розвитку в Україні», мають відповідати низці вимог, зазначила вона. Насамперед, це розмір господарства, який визначається кількістю працівників (середні – 50-250, малі – 10-50 осіб) і річним оборотом (15-100 млн грн і 1-15 млн грн відповідно). «Наші умови не дозволяють нам підтримувати стартапи й дрібні підприємства. Окремі винятки можуть бути для підприємств на сході України».
Проект працює по всіх областях України, проте найбільше уваги приділяє південним і східним регіонам.
Нинішнього сезону Проект отримав близько 200 заявок. З них велика кількість відпала відразу через недотримання вимог на етапі подання заявки.
Єдине, що потрібно, – використати грант за призначенням – саме так, як про це господарство вказало в заявці.
Реальних претендентів, які відібрані комісією, відвідують експерти Проекту. Вони перевіряють, чи відповідають дійсності надані відомості про підприємство.
Дуже важливим є екологічний моніторинг. Фахівець з екології перевіряє, як підприємство дотримується екологічних вимог. Якщо є порушення, грант підприємство не отримає, доки не виправить ситуацію.
У контракті на надання гранту чітко розписується кожен етап: закупівля, встановлення обладнання, введення його в експлуатацію. «Потім кожен етап ретельно контролюється компетентною комісією, тому нецільове використання грантових коштів є неможливим.
Зазвичай упровадження гранту триває від 6 до 12 місяців.
Довідка
Проект Агентства США з міжнародного розвитку «Підтримка аграрного і сільського розвитку в Україні» розпочався у жовтні 2016 року й триватиме до 2020 року. Він орієнтований на малих і середніх агровиробників і концентрується на таких секторах, як фрукти та ягоди, овочі, молоко та м’ясо.
Джерело: https://agroreview.com/news/yak-otrym...
Коментарі до матеріалу