Як почати заощаджувати гроші: топ-5 дієвих порад
29.05.2018 950 0 1
Кожен хоч раз у житті стикався з усвідомленням необхідності збирати гроші
Адже це набагато спростить життя – ви зможете купити щось бажане, що давно відкладали. Також ви завжди будете впевнені, що у вас є подушка безпеки на випадок, якщо зіткнетеся з фінансовими труднощами.
Топ-5 найбільш дієвих порад, які допоможуть нарешті почати збирати гроші.
1. Поставте собі мету. Не обов’язково відразу прагнути до покупки квартири або машини – це дорого і, швидше за все, вам доведеться збирати гроші на це настільки довго, що, рано чи пізно, вам набридне. Для початку заплануйте якусь дрібну покупку, на зразок нового годинника, улюбленої книги в красивому палітурці або нових кросівок. Ви побачите, як приємно купити щось, що давно хотілося, але постійно відкладалося на чесно зекономлені гроші. Поступово збільшуйте свою мету – після нової книги почніть збирати гроші на новий телефон і так далі. Так ви навчитеся відкладати і згодом цілком зможете накопичити на більш велику покупку.
2. Відкладайте якийсь відсоток з кожного доходу. Невелика сума, 5-10%, з кожного надходження коштів на ваш рахунок, не вдарить по вашій кишені, але однозначно дозволить почати нарешті відкладати гроші. Визначте яка сума буде для вас найменш накладною та візьміть собі за правило – відкладати ці гроші відразу після отримання зарплати.
3. Заведіть накопичувальний або депозитний рахунок в банку. Цей пункт можна цілком зв’язати з попереднім – в багатьох банках є послуги так званих «скриньок», коли вказаний вами відсоток автоматично переводиться на окремий рахунок при нарахуванні або знятті грошей. Зручно тим, що ви взагалі не берете участь в накопиченні грошей, за вас все робить банк. Ви можете взагалі забути про те, що у вас підключена така послуга, але, коли згадаєте, – сума заощаджень цілком може вас здивувати.
4. «Обнуляйте» свій гаманець в кінці дня/тижня/місяця. Спробуйте виробити у себе нову корисну звичку – залишайте в гаманці круглу суму. Наприклад, якщо у вас в кінці дня в гаманці залишилося 234 гривні – залиште тільки 200, 34 гривні відкладіть. Якщо 275 – залиште 250, а 25 гривень – в скарбничку. Так само «обнуляйтесь» перед зарплатою – все, що ви не витратили за минулий місяць – в скарбничку. Таким чином, ви завжди будете знати, скільки у вас грошей в гаманці і не будете тягати з собою зайву дрібні гроші.
5. Частіше розплачуйтеся готівкою. Безумовно, карти – це зручно, проте навіть психологи говорять про те, що звичка користуватися готівкою сприяє економії. Адже, коли ви розраховуєтесь карткою, ви не відчуваєте реальних грошей і вам легше з ними розлучитися.
https://politeka.net
Коментарі до матеріалу